Neděle 10. prosince 2023
Svátek slaví Julie, zítra Dana
Zataženo, déšť se sněhem 0°C

Šňupání kokainu, vraždy, rozkrádačky a pohledy do historie. To jsou nové seriály v televizi!

 • Video se připravuje ...
  8. ledna 2023 | 06:00

  S novým rokem nová televizní zábava. Česká televize, Nova a Prima se předhánějí v tvorbě nových pořadů, kterými si nás diváky chtějí získat. Je to skvělé, protože čím více se budou předhánět, tím větší bude výběr. A letos to vypadá opravdu zajímavě!

  Na svoje si přijde snad každý, máme tu dva retro seriály, několik detektivek, protože ty stále táhnou, ale i citlivá duše, která miluje příběhy ze života, si najde svoje. Nechybí tu ani odvaha tvůrců, kteří se mnohdy rozhodli odhalit realitu tak ostrou, jako je ve skutečnosti. Tak se podívejte, co vás čeká!

 • DOCENT – ČT

  „Ondřej Vetchý a Ivan Trojan spolu zatím nikdy nehráli. Teď se v hlavních rolích potkávají v Docentovi,“ prozradil režisér Jiří Strach. Docent Stehlík se téměř administrativním omylem dostává z policejní akademie na oddělení vražd. Padne do týmu hned poté, co kriminalisté začínají vyšetřovat brutální vraždu mladé dívky v lese u Prahy. Snaží se být užitečný jako specialista na psychologické profilování vrahů, ale na oddělení ho mají všichni za blázna, a tak ho neúprosný šéf – tvrďák Šera – posadí do kanceláře s extrémně problematickou Fousovou. Věří, že si navzájem znechutí práci natolik, že z oddělení oba odejdou. Netuší, že stejně jako jeho áčkový tým přezdívaný „Dvojčata“ budou nakonec tito dva notoričtí potížisté velmi cenní nejen v kanceláři, ale i v terénu – a možná nejen u jedné vraždy... Třídílnou kriminální sérii Docent natočil Jiří Strach podle scénáře Josefa Mareše a Jana Malindy. V hlavních rolích hrají Ivan Trojan, Tereza Ramba, Ondřej Vetchý nebo Matěj Hádek.

  Podívejte se na rozhovor s Terezou Ramba:

  Video se připravuje ...
  Herečka Tereza Ramba v pořadu Prostor X • VIDEO: Reflex.cz

 • VOLHA – ČT

  Je to velký příběh malého práskače podle zaručeně skutečných událostí. Standa Pekárek má v životě tři přání: řídit volhu, jezdit pro redakci humoru a lidové zábavy a vozit Goťáka. Pětidílná minisérie Volha je adaptace stejnojmenného románu Karla Hynie napsaná neobyčejným, bizarním a přesně odposlechnutým jazykem. Lze ji vnímat jako svéráznou historii Československé televize s řadou neuvěřitelných, i když reálných „historek z natáčení“. Současně je však portrétem svého hlavního hrdiny: omezeného egocentrika, který vyniká ve vymýšlení drobných podvodů a triků – jak si nakrást benzin, zfalšovat počet ujetých kilometrů, podvést manželku, zbavit se konkurence... Logicky se pak stává rovněž spolupracovníkem StB (s krycím jménem Volha), který bez jakýchkoli výčitek svědomí donáší na všechny své spolupracovníky a pasažéry. V hlavních rolích hrají Kryštof Hádek, Tomáš Jeřábek, Anna Geislerová, Klára Melíšková, Stanislav Majer a mnoho dalších.

  Podívejte se na rozhovor s Klárou Melíškovou:

  Video se připravuje ...
  Klára Melíšková prozradila velmi netradiční způsob slavení narozenin • VIDEO: Videohub

 • DOBRÉ RÁNO, BRNO! – ČT

  „Baví mě, že si Česká televize troufá dělat si legraci sama ze sebe,“ řekl herec, představitel moderátora Cyrila, Ondřej Kokorský. Televizní vysílání podle Jana Prušinovského – osmidílný komediální seriál vypráví s velkou nadsázkou a specifickým humorem o zákulisí a aktérech pravidelného ranního pořadu. Pořad Dobré ráno to nemá jednoduché. Je to ranní show, jejímž posláním je připravit diváky na nastávající den pomocí dobré nálady. Každý ho zná, ale málokdo na něj soustředěně kouká. Pro několik šťastlivců bývá tento pořad odrazovým můstkem k další kariéře a pro většinu hrob. Když na Špilberku zhasne noční osvětlení, rozsvítí se v režijní místnosti studia České televize na druhé straně města červené světýlko a společně s ním se rozzáří i oči ostříleného televizního režiséra Mirka Kurše. Se svou televizní rodinou (vlastní už dávno nemá) bojuje každý sudý týden o přízeň vstávajících diváků, kteří pouštějí své televizní přijímače, aby zahnali ranní chmury. Že rána nejsou vždycky dobrá, to ví Mirek, milovník piva a žen, moc dobře. Přes nepřízeň techniky, lidského faktoru, přírodních i hromadných katastrof chce ale všem těm, kteří to potřebují, společně s moderátorkou Radkou a jejím kolegou Cyrilem pravidelně naživo popřát: Dobré ráno, Brno! Na tiskové konferenci k seriálu prozradila představitelka jedné z hlavních rolí Zuzana Zlatohlávková, že její postava bude mít drobný problém s užíváním kokainu, takže je jasné, že Jan Prušinovský si rozhodně nebral servítky a je na co se těšit. Vedle Zuzany se v dalších rolích objeví Jan Kolařík, Ondřej Kokorský, Simona Lewandowska nebo Slávek Bílský.

 • KUKAČKY (druhá řada) – ČT

  „Druhá série Kukaček je ještě napínavější než první řada,“ prozradil režisér Biser A. Arichtev. Třináct nových dílů bude sledovat snahu obou rodin žít co nejblíž u sebe, aby Jakub a Tomáš mohli mít možnost vídat se se „všemi“ svými rodiči a aby rodiče mohli mít možnost vídat „oba“ své syny. Holcovi a Kadlecovi rozhodnou, že jediné možné řešení je sestěhovat se na jedno místo. David, který výměnu zavinil, nabídne svůj dům Tereze a Martinovi. Od té chvíle začíná „boj“ za klidné soužití. Všichni zúčastnění se snaží, chtějí, aby se vše podařilo, jenže každý další den přináší nové a nové překážky. Každá rodina má své zvyky, své priority, své názory na výchovu. Každý sám za sebe je jiná osobnost, i Tomáš a Jakub nemohou být rozdílnější. Obě rodiny sdílejí přesvědčení, že soužití je jediné možné, přesto ale nanejvýš problematické řešení. Všichni chtějí, aby se to podařilo, jenže čím více času spolu rodiny tráví, tím jasněji je vidět, že celé to snažení bude nejspíš marné. Přesto se nikdo nechce vzdát. V hlavních rolích se opět objeví Sabina Remundová, David Novotný, Marta Dancingerová, Marek Adamczyk, Viktor Sekanina a mnoho dalších.

  Podívejte se na rozhovor se Sabinou Remundovou:

  Video se připravuje ...
  Remundová o režírování mámy • VIDEO: Klarisa Císařová, Lukáš Červený

 • MÍSTO ZLOČINU ČESKÉ BUDĚJOVICE – ČT

  „Přestože má seriál v názvu jméno jihočeské metropole, nepůjde o klasickou městskou detektivku. Naopak – naší snahou je strávit co nejvíce času venku v krajině nebo v menších městech a ukázat ikonická místa spojená s tímto regionem. Malebnost a klid jihočeské krajiny jsou postaveny do kontrastu se zločinem, a to povětšinou banálním, brutálním a zbytečným,“ poodhalil kreativní producent České televize Jan Lekeš. Po Plzni a Ostravě se zločin přestěhoval do Jihočeského kraje. Právě tam totiž vznikla řada třináctidílného kriminálního seriálu Místo zločinu České Budějovice. Policejní tým bude vyšetřovat jednotlivé případy v malebné a klidné krajině, kde by nikdo nečekal nějaký zločin, natož surový. To je i záměrný kontrast oproti posledním dvěma řadám. „Natáčeli jsme skutečně po celém kraji. Začali jsme na Šumavě, ale byli jsme v Táboře, Třeboni, Českých Budějovicích, na pravém břehu Lipna, na hranicích s Bavorskem na šumavském Dreisesselu, v krásných meandrech řeky Vltavy u hradu Dívčí kámen, v ikonickém Krumlově, mezi hledači vltavínů, v neutěšené krajině zjizvené důlní činností. Ve dvou dílech se podíváme i na známé jihočeské zámky, a to Blatnou a Hlubokou nad Vltavou. Některé z epizod vycházejí opět ze skutečných kriminálních případů, ale nejsou všechny z tohoto prostředí. Zjistili jsme, že jižní Čechy jsou z kriminalistického hlediska klidnější. Celé natáčení trvalo od 5. října 2021 do 7. července 2022. V průběhu srpna jsme natáčeli ještě jeden obraz na šumavské Bučině (Buchwald). Celkem jsme se štábem strávili dlouhých, ale krásných 103 natáčecích dní. Velká většina z nich, kolem 70 %, byla realizována právě na lokacích v jižních Čechách. Dojem tak bude opravdu autentický. Všude jsme se setkávali s vřelým přijetím od místních obyvatel a ochotnou spoluprací při natáčení,“ vyprávěl producent Martin Froyda. V hlavních rolích se tentokrát objeví David Novotný, Judit Pecháček (Bárdos), Leoš Noha, Filip Březina, Pavla Beretová a další.

  Podívejte se na rozhovor s Judit:

  Video se připravuje ...
  Judit Pecháček poodhalila detaily své tajné svatby. Co ji nejvíc dojalo? • VIDEO: Videohub

 • ZLATÁ LABUŤ – NOVA

  Historicky prvním dobovým seriálem TV Nova se na jaře stane Zlatá labuť. Původní výpravný seriál bude vyprávět osudy lidí spjatých se stejnojmenným luxusním obchodním domem, ve své době nejmodernějším chrámem nákupu a luxusu v Československu stojícím v samém centru Prahy. Pro TV Nova ho natáčí oceňovaná produkční společnost Dramedy Productions v čele s producenty Filipem Bobiňskim, Janem Coufalem a Petrem Šizlingem. Báře Veselé (Marta Dancingerová) se smůla lepí na paty a je na útěku před spravedlností a neblahým vlivem svého bývalého přítele. Shodou okolností se, tak trochu nedobrovolně, stává prodavačkou v oddělení módy v právě otevřeném obchodním domě Zlatá labuť. To vše na přelomu třicátých a čtyřicátých let, tedy v době, kdy je Praha stále ještě zalita neony, v uměleckých směrech převládají art deco a kubismus, nedávno vzniklý zvukový film určuje módní trendy a nezbytnou součástí každého gentlemana jsou oblek a vybrané chování. „Budeme vyprávět příběh zaměstnanců a majitelů nově otevřeného obchodního domu. Zejména tři hlavní hrdinky, mladé dívky, očekávají, že se jim v nové práci naplní životní cíle a touhy, a možná i doufají, že zde najdou ochranu před nástrahami vnějšího světa. Pro všechny je to úžasná práce v novém luxusním a atraktivním světě, který v tehdejším Československu neměl obdoby,“ říká producent a showrunner Filip Bobiňski. V dalších rolích se vedle Marty objeví Adam Vacula, Petr Kostka, Daniela Kolářová a mnoho dalších.

  Podívejte se na rozhovor s kreativní producentkou seriálu:

  Video se připravuje ...
  Kreativní producentka prozradila, co všechno se dělo, při vzniku seriálu Zlatá labuť • VIDEO: videohub

 • JEDNA RODINA – NOVA

  Tři rodiny, jejichž osudy byly svedeny dohromady tak trochu náhodou. Rodinný seriál s komediálním nadhledem mapuje peripetie nejen okolo střídavé péče. V hlavních rolích se objeví Tereza Kostková, Tomáš Jeřábek, Filip Blažek, Berenika Kohoutová, Zuzana Vejvodová, Pavel Zedníček a další. „Střídavá péče svede dohromady tři úplně odlišné rodiny. A to je zdrojem neuvěřitelně vtipných situací. I když jde často o nervy, hlavní je neztratit hlavu, ať bydlíš s kýmkoliv a kdekoliv,“ vysvětlila Lucie Konečná, autorka předlohy. Téma střídavé péče zasahuje do života statisíců Čechů zásadním způsobem. Střídavá péče je volbou sedmdesáti procent mužů, ale jen každé sedmé ženy. Rozhodně je to seriál ze života, kde ale spoustu prostoru dostanou také děti a jejich úhel pohledu, na který se v reálném životě moc nehledí.

  Podívejte se na rozhovor se Zuzanou Vejvodovou:

  Video se připravuje ...
  Zuzana Vejvodová prozradila, jak elegantně vyřešila s bývalým partnerem střídavou péči • VIDEO: Videohub

 • PŘÍPADY MIMOŘÁDNÉ MARTY – NOVA

  Marta (Tatiana Dyková) je neskutečně inteligentní a velmi osobitá žena postrádající respekt k jakýmkoliv autoritám. Dalo by se říct, že pořád prudí. S policií nechce mít za žádnou cenu nic společného. Když jí však díky její neovladatelné touze zasahovat do věcí a posouvat je geniálním a neotřelým způsobem kupředu policejní náčelnice Klára Hořavová (Anita Krausová) nabídne pozici konzultantky na oddělení vražd, nakonec po krátkém váhání přijme. Spolu s kapitánem Kreinerem (Roman Zach) a jeho týmem začíná s osobitostí sobě vlastní rozplétat komplikované případy vražd. Výměnou za své postřehy žádá jediné: pomoc policie s vyšetřením starého případu zmizení jejího přítele Romana, otce její dcery, který se ztratil neznámo kam před dlouhými patnácti lety. „Myslím si, že je to báječně namíchaná komedie a kriminálka, ve které se musí aktéři vypořádat s neustále prudící dvakrát rozvedenou matkou tří dětí, která je geniálním, ale zároveň nezkrotitelným živlem posouvajícím jednotlivá vyšetřování neskutečně rychle kupředu. To je pro většinu postav hodně náročné, ale vzniká díky tomu zásadní množství komických situací,“ přibližuje svou roli Tatiana Dyková. V dalších rolích se objeví Jiří Svoboda, Matěj Hádek, Táňa Malíková a další.

 • SPECIALISTÉ – NOVA

  V deváté řadě dlouhodobě úspěšného seriálu TV Nova Specialisté čeká na diváky hned několik zajímavých novinek. Například téměř přesně po šesti letech od doby, kdy se seriál Specialisté poprvé objevil na obrazovkách, se do něj vracejí David Prachař jako nadřízený majora Strouhala (Martin Dejdar) a Zuzana Kajnarová v roli kapitánky Zuzany Koutné, za svobodna Májové. Vedle nich se navíc v týmu techniků objeví zcela nová tvář, a to asistent Václav Holeček v podání Matouše Rumla. A spolu s nimi děním v seriálu výrazně zahýbe ještě jedna zbrusu nová postava, kterou ztvárňuje Marek Lambora. Na to, jakou roli v seriálu zosobní, si ale diváci budou muset počkat až do samotného uvedení deváté řady. Všechny tyto změny pochopitelně značně provětrají vztahy mezi detektivy v týmu, který i nadále povede major Strouhal (Martin Dejdar) a jehož členem zůstává i kapitán Kovář (Jiří Hána). Ale nic se nezmění na jejich společném úsilí odhalit pachatele těch nejzávažnějších trestných činů, se kterými se při své práci potkávají. Samozřejmostí pak zůstanou napínavé zápletky, překvapivá rozřešení i akční scény, jež jsou neodmyslitelnou součástí policejní práce. Diváci se i tentokrát podívají na celou řadu atraktivních míst v Praze i jejím okolí, kde se odehrály trestné činy nebo kde tito specialisté sbírají důkazy pro jejich vyřešení. Samotné případy pak úzce reflektují společenské události a trendy, se kterými se diváci každý den setkávají. „V nové sezoně se diváci mohou opět těšit na velké zvraty a napínavé případy kořeněné typickým policejním humorem, novými tvářemi i známými postavami. Navíc se některé zajímavé a složité případy prolnou do dvou epizod, a umožní tak fanouškům ještě podrobněji krok za krokem sledovat náročnou a vypjatou práci vyšetřovatelů, přičemž výsledky jejich pátrání také výrazně ovlivní vzájemné vztahy v týmu i společnou budoucnost celého oddělení,“ říká kreativní producentka seriálu Heike Richter-Karst.

  Podívejte se na rozhovor s Jiřím Hánou:

  Video se připravuje ...
  Patrik z Ulice: Nejspíš se zapletu do dalšího milostného trojúhelníku • VIDEO: Adam Balažovič/BPŽ

 • ODZNAK VYSOČINA 2 – NOVA

  Téměř přesně po roce se na obrazovky premiérovými epizodami vrátí oblíbený kriminální seriál Odznak Vysočina. I v druhé řadě se mohou diváci těšit na překrásné prostředí Vysočiny a pětici vyšetřovatelů pod vedením kapitánky Dany Skálové (Monika Hilmerová). Spolu s ní se vrátí i další členové týmu – Kateřina Vlčková (Simona Hába Zmrzlá), Petr Bach (Martin Hofmann), Karel Šmíd (Michal Suchánek) a Václav Kocián (Patrik Děrgel). Ty stejně jako v první sérii doplňuje Julie Maxová (Martina Jindrová). Vedle nich se fanoušci seriálu mohou těšit i na novou postavu plukovníka Valtra Kožíška (Pavel Řezníček), přímého nadřízeného kapitánky Skálové. Vedle nových případů, které musí policisté řešit, se ve druhé řadě do centra pozornosti dostane i dávno uzavřená kauza Jůlinka týkající se nevyjasněné smrti rodičů Julie Maxové. Tu na základě nových indicií znovu otevírá kapitán Ondřejovský (Pavel Batěk) z oddělení Tempus. To neznamená jen komplikaci pro kapitánku Skálovou, která tento případ kdysi vyšetřovala, ale velmi zásadně to ovlivní i vzájemné vztahy v jejím týmu. Při řešení případů ale všichni policisté vždy najdou společnou řeč, aby dokázali co nejdříve odhalit pachatele. Hlavním režisérem druhé řady seriálu je zkušený a oceňovaný Marek Najbrt. Jednotlivé případy jsou tentokrát navíc inspirovány skutečnými událostmi, přičemž realističnost zobrazení policejních metod v seriálu s tvůrci konzultuje odborná poradkyně a Policistka roku 2018 Renáta Miková. Na režii se spolu s Markem Najbrtem podílí Andy Fehu.

  Podívejte se na rozhovor s Patrikem Děrgelem:

  Video se připravuje ...
  Patrik Děrgel: Moje žena mě musí vytrhávat ze stereotypů • VIDEO: videohub

 • ČERNÉ VDOVY 2 – PRIMA

  Můžete se těšit na novou sérii Černých vdov II, kde hlavní hrdinky opět řeší vztahy a musí se vypořádat s černým byznysem. Nový život černých vdov se komplikuje čím dál víc: o Renatu se uchází soused Erik, Veronika bojuje s dluhy a Johana se musí vyrovnat se skutečností, že má nechtěného syna. A nalezené peníze si holky také neužijí, je třeba je pečlivě ukrýt nejen před policií, ale i před Mirkovým kumpánem Sagim. V hlavních rolích opět Jitka Čvančarová, Jana Plodková, Lucie Siposová, Bolek Polívka, Filip Blažek a další.

 • ZÁKONY VLKA – PRIMA

  O téhle novince toho Prima ještě mnoho neprozradila, spoléhají na taktiku odhalování nových pořadů postupně, jeden po druhém – a tudíž všechno, co jsem pro vás zjistila, je, že se jedná o detektivní minisérii s Lindou Rybovou a Stanislavem Majerem v hlavních rolích a v režii Marka Najbrta. Tak si budeme muset počkat, až televize odhalí víc, v každém případě detektivek není nikdy dost!

Diskuse ke článku
.