Pátek 22. září 2023
Svátek slaví Darina, zítra Berta
Polojasno 25°C

Zeštíhlet účinně a napořád? To není sen!

20. září 2010 | 00:00
Prezentace klienta |

Možná už se vám to také přihodilo? Během letní dovolené jste si dopřávali nejrůznějších dobrot a lenošení poněkud více, než by bylo záhodno. Především v hotelovém režimu all inclusive se mnozí neubrání nezdravému přejídání. A je jasné, že postava pak bohužel nezůstane bez následků. Jak se dostat zpět do formy a hlavně zhubnout nabrané kilogramy opravdu rychle a bez mučení?

Bezbolestná liposukce

Představa chirurgické liposukce nepřichází v úvahu, dobrovolně se nechat řezat, to opravdu ne. Několikrát jsem však slyšela o bezbolestné liposukci ultrazvukem. Jsem tedy, co se týká těch „zaručených“ metod, celkem nedůvěřivá. Nicméně, proč hned zavrhnout to, co jsem nikdy nevyzkoušela. Stačilo do vyhledávače na internetu napsat ono tajemné sousloví bezbolestná liposukce a prostudovat nabídku.


Slim & go

Nakonec jsem si vybrala Centrum bezbolestné liposukce SLIM & GO. Chvilku jen váhám, zda zavítat do pobočky v Míšeňské na Praze 1, nedaleko Malostranského náměstí. Vyhrává však Praha 2 a Londýnská ulice, mám to sem přeci jen o něco blíže.
Internetové stránky www.slimngo.cz mě zaujaly už na pohled, informace vyčerpávající, nechybí instruktážní video, kde je celý průběh liposukce zdokumentován. Dokonce jsou tu i videa se zpěvačkou Kamilou Nývltovou a modelkami Agátou Hanychovou a Gabrielou Dvořákovou, které jsou klientkami centra.
Ceny nejsou přehnané, začínají totiž na 1.990 Kč za jednu partii, a to jinde byly tedy značně vyšší. Ačkoliv nepředbíhejme, dokud nejsou výsledky. Objednávám se telefonicky, a jak mám ve zvyku, už recepční častuji mnoha všetečnými otázkami. Jak jsem později zjistila, mluvila jsem přímo s majitelkou centra, paní Janou Pristašovou. Aha, tak asi proto odpovědi byly více než fundované.

Centrum bezbolestné liposukce SLIM&GO
Autor: SLIM&GO

Den D

Paní majitelka se mě ujímá i při mé návštěvě a ochotně mi ukazuje celé centrum. Působí to tu na mne opravdu příjemně, vše je velice vkusně  a elegantně zařízeno. Jak se dozvídám, pobočka v Londýnské je úplně nová, stejně jako všechny stroje, té nejvyšší řady, se kterými zde pracují. Pochlubí se i „horkou“ novinkou, kterou je laserová liposukce.
Pak už přichází „moje“ masérka Monika. Nejprve od ní dostávám k vyplnění zdravotní dotazník a následně jsem seznámena s tím, co mě čeká. Vybrala jsem si partii „zadeček a stehna“ a jsem docela zvědavá, zda mě viditelný úbytek čeká opravdu již po prvním ošetření, jak je slibováno.
Monika mě nejprve přeměřuje. Jako první přichází na řadu lymfatická masáž. Následně už mi masérka na zadeček nanáší vodivý gel a po něm přejíždí ultrazvukovou sondou, střídavě v kombinaci s vakuem. K tomu jsem musela po celou dobu procedury držet speciální kovovou tyčinku.
Zpočátku jsem jakoby v hlavě slyšela vysoké nepříjemné pískání. Ovšem při představě, že to asi „praskají“ ty tukové buňky, jsem si na to rychle zvykla. Navíc v místnosti hraje příjemná hudba, tak na nepříjemný zvuk brzy zapomínám úplně. Nic mě při průběhu ošetření zatím nebolí, ani nepálí. Spíše mi to připomíná příjemnou hřejivou masáž.

Kavitace

Ani masérku Moniku nešetřím zvídavých otázek, ta je trpělivě osvětluje: „Kavitace nebo-li bezbolestná liposukce 3. generace je založena na ultrazvukové technologii, která narušuje podkožní tukové buňky. Tuk prochází metabolickými přeměnami a spolu s vodou ho tělo využije jako zdroj energie. Volné mastné kyseliny zpracují játra, stejně jako se to děje u jídla. Působením ultrazvuku buňka praskne a tuk se pak přes játra a ledviny dostává do lymfatického systému a klasickou cestou, močí, se vyloučí z těla ven.“
Ošetření, jak už vím z internetových stránek, má trvat maximálně 40 minut. Mne Monika masírovala 20 minut zadeček, pak po 10 minutách jedno a druhé stehno. Po kavitaci jsem si mohla vybrat z několika druhů zábalů, vyhrává ten čokoládový. Masérka mne zabalí nejprve do fólie a pak se oblékám do speciálních drenážních kalhot. Připadám si trošku jako kosmonaut, a to ještě netuším, co přijde? Kalhoty se nafukují a zase vyfukují a já mám pocit, že snad vzlétnu. Monika mě poučuje, že tím se má řádně rozproudit lymfatický oběh. Přes lymfatický systém se totiž pak následně dostává tuk ven z těla. Nakonec si užívám půlhodinku tohoto „nadnášejícího“ pocitu a relaxuji.

Masérka provádí bezbolestnou liposukci zadečku
Autor: SLIM&GO

Laser

Mezitím se zastaví paní majitelka, aby se pozeptala, zda je vše v pořádku? Využiji toho, abych se přeptala na laserovou liposukci, kterou zde nově také provádí. „Princip této taktéž bezbolestné a neinvazivní metody spočívá ve zkapalnění tuku uvnitř buněk. Tento proces má za následek, že miliony tukových buněk se stávají menšími, což se projeví výrazným úbytkem centimetrů v problematických partiích. Umožňuje navíc plošné ošetření větších (a více) partií najednou. Využívá paměťového efektu, buňky si informaci o hubnutí předávají a dochází k úbytkům v celém těle,“ prozrazuje paní majitelka o této revoluční metodě. Dodává však, že výsledky se u laserové liposukce dostavují postupně a mezi jednotlivými návštěvami nesmí uplynout doba delší než 72 hodin. Laserová liposukce je prý zase často vhodná pro lidi s kovovými implantáty nebo jinými kontraindikacemi, které jim znemožňují liposukci ultrazvukem.

Happy end

A je to tady! Docela jsem trémou rozechvělá. Po uplynutí lymfodrenáže totiž přichází na řadu ono toužebně očekávané přeměřování. Monika mě ještě upozorňuje, že pokud bych neměla žádný úbytek, tak nebudu muset nic platit.
Chvilka napětí. Skvělé! Funguje to! Mám přes zadeček o dva centimetry méně a přes každé stehno potom o centimetr a půl. Ne, že by to tedy bylo na pohled úplně znát, ale jakmile jsem si oblékla džíny, okamžitě jsem to pocítila, jsou mi volnější.
Masérka Monika se potutelně usmívá, asi nad mým jásáním, a připomíná mi, že stejně jako před zákrokem bych měla zachovat a dodržovat pitný režim po nadcházejících několik dní na 2 a půl litrech tekutin, což mi problém nečiní, jsem na to zvyklá. Mám se vyvarovat alkoholu a omezit kávu a černý čaj, a samozřejmě, preferovat lehčí jídla.
V průběhu týdne prý mají po proceduře stále ještě odcházet tuky z těla ven. Což se také stalo, neboť zhruba po pěti dnech zjišťuji, že šly dolů ještě další dva centimetry. A jak jsem dozvěděla, kavitace nemá jojo efekt. Výsledek je definitivní.
Takže co dodat závěrem? Přiznávám se, jsem opět objednaná. Dopřeji si ještě proceduru partie „bříško a boky“.

Zpěvačka Kamila Nývltová po proceduře bezbolestné liposukce
Autor: SLIM&GO

Více se dozvíte na www.slimngo.cz.

Video se připravuje ...