Zázračný meloun: Pro dietu, detox i skvělý sex | Pro ženy | Blesk.cz

Zázračný meloun: Pro dietu, detox i skvělý sex

21. července 2010 | 14:55

Sladká a voňavá pochoutka patří k létu stejně jako slunce a voda. Víte, že když se zakousnete do melounu, nejásají jen vaše chuťové buňky, ale i celé tělo? Je totiž nadupaný zdravými látkami.

Když redakcí zavoní čerstvě nakrájený meloun, vrháme se na něj jako vosy na bonbon. Donedávna jsme si myslely, že jen mlsáme, ale jak ho lékaři čím dál více zkoumají, je jasné, že vlastně pečujeme o své zdraví. Meloun má na ně totiž neuvěřitelně blahodárný vliv, ale i krásu a psychickou pohodu. Není nad to mlsat vychlazenou červenou dužninu a představovat si, jak pročišťuje, ozdravuje a omlazuje tělo.

Pořádná porce vitaminů

Meloun obsahuje spoustu vitaminu C, který potřebujeme pro povzbuzení imunity a celkovou kondici. Kromě toho je bohatý na vitaminy skupiny B, zejména na vitamin B6 – pyridoxin, potřebný pro syntézu bílkovin v těle, vitamin B3 – niacin, důležitý pro okysličování organismu a kyselinu listovou, která je zásadní pro krvetvorbu, zdravé nehty, kůži a vlasy, ale i plodnost a správný vývoj plodu ve všech fázích.

Detoxikační kůra

Pokud potřebujete nejen posílit imunitu a i pročistit tělo, vsaďte právě na meloun. Je totiž zdrojem karotenů, antioxidantů, které se starají o odbourávání toxických látek a pomáhají celkové obranyschopnosti organismu. Navíc chrání sliznice těla, zajišťuje ostříží zrak, stimuluje paměť i bystrý mozek a funguje preventivně proti některým typům rakoviny. Přírodní cukry, všechny zmíněné vitaminy a stopové prvky, obsažené v této zelenině, jsou okamžitým zdrojem energie a stimulantem fyzické i psychické kondice.

Dietní trhák

Přestože je meloun snad nejsladší zelenina, dietologové ho při shazování zbytečných kil vřele doporučují. Obsahuje totiž až z 90 % vody a cukry tvoří jen asi 3–12 % (podle odrůdy). Nejméně cukru má meloun vodní, o něco více pak cukrový. 100 g melounu má energetickou hodnotu od 19–35 kcal a jedna porce dokáže zasytit i na několik hodin. Vzhledem k tomu, že vám zároveň zajistí přísun spousty bioaktivních látek, je ideální potravinou nejen během hubnutí, ale i jako součást zdravého životního stylu.

Meloun může být i pomocníkem v posteli - má pozitivní vliv na mužskou erekci
Meloun může být i pomocníkem v posteli - má pozitivní vliv na mužskou erekci
Autor: Michal Protivanský

Náhražka viagry

Jedna z posledních studií texaských vědců říká, že vodní meloun obsahuje účinné látky, které působí na mužskou erekci. Pokud ho prý pánové budou konzumovat pravidelně, jeho síla se vyrovná účinkům viagry. Tato zelenina je totiž bohatá na lykopen, betakaroten a citrulin. A právě posledně jmenovaný uvolňuje stěnu tepen tak, že umožňuje lepší prokrvení penisu a erekci. To samé dokáže sildenafil obsažený ve viagře, ale s ním pánové riskují vedlejší účinky. Nejvíce citrulinu je ve slupce a bílé části dužiny, proto je dobré vyjíst dužinu skutečně až k okraji a neokusovat jen červenou část.

Náš tip: Vychlazený meloun v horkém letním dni je lepší než limonáda plná éček. Kromě toho, že vás okamžitě osvěží, doplníte látky, které by vašemu tělu mohly chybět.

 

V letním horkém dni může být meloun lepší než limonáda
V letním horkém dni může být meloun lepší než limonáda
Autor: SHUTTERSTOCK.COM, z knihy Recepty ze života (12), vydavatelství Ringier Slovakia

Autor: vin, jak