Aby domov hezky voněl aneb Zatočte s nepříjemnými pachy | Pro ženy | Blesk.cz

Aby domov hezky voněl aneb Zatočte s nepříjemnými pachy

25. března 2009 | 06:35

Párty s přátel byla skvělá, ale jak odstranit ten příšerný vzduch druhý den? A jak vyzrát třeba na zápach v botníku? Nabízíme vám jednoduché rady, jak na to.

ZÁPACH V KUCHYNI

Výpary z vaření se v kuchyni umí držet pěkně dlouho. Jestliže nemáte digestoř a nemůžete při vaření větrat, zkuste nakapat pár kapek octa na hadr, který položíte nad sporák nebo poblíž sporáku položte misku s bílým octem.

S pachem spáleného jídla si poradíme tak, že v kastrůlku se spáleninou uvaříme několik plátků citronu v trošce vody.

Pokud chceme provonět byt, tak v hrnci na plotně pozvolna vaříme hnědý cukr se skořicí. Kuchyně bude vonět jako při pečení.

ZÁPACH V MYČCE NÁDOBÍ

Nepříjemný pach z myčky nádobí vytáhne obyčejný citron. Rozkrájejte ho na osminy a rozložte v myčce, kde ho nechte alespoň do večera zavřený.

Citron
Citron
Autor: Michal Protivanský

ZAPÁCHAJÍCÍ MIKROVLNNÁ TROUBA

Když chceme odstranit zápach v mikrovlnné troubě, pečlivě ji vymyjeme octovou vodou, dáme do ní skleničku vody s citrónovou šťávou a asi 3 minuty povaříme.

POHOVKY A KOBERCE

Časem se v čalounění pohovek a v kobercích usadí nepříjemný pach. Nastříkejte je octovou vodou a nechte 5 minut působit. Potom je pořádně vydrhněte houbičkou.

Při vysávání se line z vašeho luxu nepříjemný pach? To znamená, že už jste měla dávno vyměnit pytlík!
Při vysávání se line z vašeho luxu nepříjemný pach? To znamená, že už jste měla dávno vyměnit pytlík!
Autor: SHUTTERSTOCK.COM

VYSAVAČ

Po vyluxování bývá v místnosti často cítit zatuchlý vzduch. Způsobují ho usazeniny ve filtračním sáčku. Proto do něj nakapejte pár kapek aromatického oleje.

ZATUCHLÉ CIGARETY A ALKOHOL

Cigaretový dým a zápach se vám nebude šířit po bytě, když hned, jakmile si někdo zapálí cigaretu, vy zapálíte svíčku, nejlépe samozřejmě ANTITABACO nebo alespoň vonnou. Plamen má schopnost nikotinový dým pohlcovat.

Také je dobré po návštěvě kuřáků položit do rohu místnosti nebo třeba i na stůl misku s vodou a octem. Potlačí to nejen cigaretový kouř, ale také alkoholový zápach.

Nepříjemný zápach také zmizí, zapálíme-li v místnosti několik bobkových listů.

Aby prázdné popelníky nebyly cítit po popelu, vymyjte je pečlivě octovou vodou, dobře otřete a pak na dno nasypte trochu mleté kávy.

Autor: Archív

BOTNÍK

Pokud se zatuchlina již šíří mimo botník, pomůže roztok manganistanu draselného (hypermangan), do kterého namočíte hadřík a vytřete jím boty zevnitř. Samotný botník vymyjte octovým roztokem.

Autor: archiv BPŽ, lena