Čisté WC
Dělá vám problém vyčistit zadní stěnu mísy od usazeného vodního kamene? Pak sáhněte po kuchyňských papírových utěrkách. Odviňte z role pár listů, přeložte je a ponořte do speciálního přípravku na rozpouštění vodního kamene v toaletách. Nasáklé utěrky pak přiložte přibližně na 20 minut na problémové místo, kde se usazuje vodní kámen. Po uplynutí doporučené doby snadno vyčistíte tyto odolné nečistoty štětkou na čistění toalet.
Zářivé dlaždice
Usazuje se vám na stěnách vodní kámen, i když je po každém sprchování důkladně utřete a vyleštíte? Abyste tomu zabránila, naneste na stěnu ve sprše jemnou vrstvu vosku na auta a důkladně jej rozleštěte hadrem. Voda i vodní kámen pak po stěnách stečou, aniž by zanechaly jakékoliv stopy. Tento trik můžete použít i na zrcadlo. Nebude se vám zamlžovat po každé horké sprše.
Radiátory bez prachu
Topná tělesa a radiátory v koupelně jsou velkými lapači prachu. A dostat se s hadrem mezi žebra radiátoru bývá někdy zatraceně těžké. Zkuste proto tento postup: navlhčete větší hadr a zavěste ho za nebo před topné těleso či radiátor. Potom vezměte fén, zapněte ho na nejsilnější stupeň a foukejte s ním proti hadru. Ten jednoduše zachytí všechen odfouknutý prach.
Bělostné spáry
Smíchejte jedno až čtyři balení kypřicího prášku (podle velikosti plochy) spolu s vodou, dokud se nevytvoří hustá pasta. Naneste ji na spáry mezi kachlíčky a nechte krátce působit. Potom pastu spláchněte čistou vodou a přeleštěte hadrem. Spáry budou jako nové.
Lesklé armatury
Zbytky mýdla, špína a prach snadno způsobí, že vaše vodovodní kohoutky budou působit zašle a špinavě. V tomto případě vám pomůže univerzální čistič – ocet. Ten se postará, aby byly kohoutky opět čisté a lesklé.
Extra tip: Pomocí starého zubního kartáčku a zubní nitě vyčistíte i ta nejméně dostupná místa.