Neděle 4. června 2023
Svátek slaví Dalibor, zítra Dobroslav
Polojasno 21°C

Slavní s titulem: Co vystudovali Gerard Butler, Phoebe z Přátel nebo legendární Mr. Bean?

 • Slavní s titulem: Co vystudoval Gerard Butler, Eva Longoria nebo legendární Mr. Bean?
  3. dubna 2021 | 06:00

  Jsou slavní, úspěšní, bohatí, vypadají dobře, a navíc jsou ještě vzdělaní! I kdyby museli ze dne na den pověsit herectví na hřebík, rozhodně by se ve světě neztratili. Které celebrity se mohou pyšnit vysokoškolským titulem?

  V herectví hraje hlavní roli talent a vzdělání není vlastně vůbec důležité. Přesto se v hollywoodském rybníčku najdou celebrity, které vás svými znalostmi překvapí. Právník, vědkyně nebo elektrotechnik? Tyto celebrity mají doma vysokoškolské diplomy z oborů, které bychom ani náhodou netipovali. 

 • Gerard Butler

  Rodák ze Skotska Gerard Butler patří mezi nejcharismatičtější herce Hollywoodu a nejedno dámské srdce propadlo jeho šarmu. Bylo by tedy škoda, kdyby se herectví už nevěnoval. Kdyby se tak náhodou stalo, natáčecí plac by mohl vyměnit za soud. Gerard vystudoval práva, kterým se dokonce sedm let aktivně věnoval. Proč dal však nakonec přednost herectví? Když prý viděl svůj výkon v snímku Trainspotting, došlo mu, že jeho posláním je být herec. Druhá verze ale zní tak, že ho vyhodili z advokátní kanceláře, protože měl problémy s alkoholem, a tak si musel najít jinou práci.

 • Brooke Shields

  Nezapomenutelná role v Modré laguně ji dostala na vrchol. Brooke se však nikdy nespoléhala pouze na hereckou kariéru a myslela na zadní vrátka. Už v mládí jí bylo jasné, že s dalšími jazyky má člověk ve světě obrovskou výhodu. Proto se vrhla na studium literatury se zaměřením na francouzštinu a španělštinu. Školu navíc dokončila s vyznamenáním.

 • Lisa Kudrow

  Praštěná Phoebe z legendárního seriálu Přátelé ve skutečnosti není vůbec praštěná! Ve škole patřila vždy k těm nejlepším, její IQ je 154 a všechno nasvědčovalo tomu, že její budoucností bude věda. Vystudovala biologii a spolu se svým otcem pracovala na studii pojednávající o korelaci mezi levou rukou a bolestmi hlavy. "Zabývali jsme se takzvanou hemisférickou dominancí a zkoumali jsme, zda se nějak projevují různé typy bolesti podle toho, jestli je člověk pravák, nebo levák. A zjistili jsme, že ne," vysvětlila herečka v jednom z rozhovorů. Její herecké ambice nakonec ale nad vědou vyhrály.

 • Rowan Atkinson

  Legendární Mr. Bean v podání skvělého herce Rowana Atkinsona patří mezi největší skvosty britského humoru. Přestože toho Mr. Bean příliš nenamluvil, jeho humor dostal do kolen snad úplně každého. Britský herec své okolí rozesmíval již od útlého věku, nikdy se ovšem komikem stát nechtěl. Toužil po zaměstnání se stálým platem, a proto byl pilným studentem a následně absolventem magisterského studia v oboru elektrotechnika. Nakonec však zjistil, že ho hraní naplňuje mnohem více.

 • Mayim Bialik

  Herečku Mayim Bialik můžete znát z oblíbeného sitcomu Teorie velkého třesku, ve kterém ztvárnila postavu Amy. A hrála vlastně tak trochu sebe! Stejně jako její postava, tak i samotná Mayim je úspěšná vědkyně. Získala totiž doktorát z neurovědy.

 • Eva Longoria

  Kdyby se Eva Longoria nestala slavnou herečkou, s největší pravděpodobností by se její cesta ubírala směrem ke zdravotnictví. Získala totiž bakalářský titul z oboru kineziologie. Co tento pojem znamená? Je to věda o mechanických zákonitostech pohybového ústrojí člověka a zvířat, která se zabývá fyziologickými i psychologickými mechanismy.

  9 slavných žen se svěřilo: Jaké to bylo, když kojily? Podívejte se na video!

  Video se připravuje ...
  9 slavných žen se svěřilo: Jaké to bylo, když kojily • VIDEO: Youtube

Autor: Aneta Valešová
Diskuse ke článku
.
Video se připravuje ...