Středa 23. září 2020
Svátek slaví Berta, zítra Jaromír
Polojasno 25°C

Celebrity, které se nebojí adopce: Kdo poskytl domov opuštěným dětem, i když měl své vlastní?

3. dubna 2020 | 06:00

Ať už jim v početí bránil zdravotní stav nebo prostě nenašly vhodného partnera, s kterým by chtěly dítě mít, sen být rodičem je neopustil. Některé páry dítě adoptovaly, přestože už své vlastní děti měly. Které celebrity se rozhodly poskytnout opuštěným dětem domov?

 

Možná si říkáte, že mají celebrity lehký život a že mohou mít cokoliv, co si umanou. Pokud však dojde na početí, ani ony to nemají vždy právě jednoduché. Některé slavné dámy trápily zdravotní potíže nebo se musely smířit s několikanásobným potratem. Naděje mít dítě se však nevzdaly a rozhodly se pro adopci. Herečka Viola Davis si v roce 2011 adoptovala dcerku Genesis a uvedla, že to byl jeden z nejlepších nápadů jejího života. "Mateřství může mít mnoho podob. Matkou se nestanete jen v případě, že své dítě odnosíte. Tolik dětí čeká na milující domov a tolik žen touží stát se matkou. Adopce je rozhodně skvělá věc," uvedla.

Mezi další celebrity, které podporují adopci, patří herečka Angelina Jolie. Ještě když tvořila pár s Billym Bobem Thorntonem, adoptovala v roce 2002 syna Maddoxe z Kambodže. Následně si s Bradem Pittem osvojila etiopskou holčičku Zaharu, v Namibii se jim v roce 2006 narodila dcera Shiloh a krátce potom adoptovali chlapce Paxe z Vietnamu. V roce 2008 se jim narodila dvojčata Vivenne a Knox.

Na další celebrity, které poskytly domov opuštěným dětem, se podívejte ve fotogalerii:

Autor: Aneta Valešová