Neděle 28. únor 2021
Svátek slaví Lumír, zítra Bedřich
Polojasno 6°C

Nejdražší rozvody slavných: Koho stál rozpad vztahu majlant a jak to bude u Kim Kardashian?

 • Kim Kardashian a Kanye West
  23. února 2021 | 06:00

  Světlo reflektorů je pro bohaté a slavné požehnáním, ale v nepříjemných životních situacích, jako je rozvod, naopak kletbou.

  Pokud manželství selže a dojde na soudní majetkové vyrovnání, strhne se společenské drama a všechny zajímá jediné: kolik daný rozvod stál a kdo odejde ze vztahu bohatší než dříve. Vybraly jsme pro vás ty nejzajímavější spory.

 • Jeff a MacKenzie Bezos

  Jeff a MacKenzie Bezos

  Zakladatel, prezident, výkonný ředitel a velkoakcionář společnosti Amazon Jeff Bezos, který je od roku 2017 označován za nejbohatšího muže planety, se minulý rok v lednu – po dohodě se svou ženou MacKenzie – rozvedl. Důvodem byla jeho nevěra s dlouholetou rodinnou přítelkyní Lauren Sanchez.

  Manžele Bezosovy spojovalo 25leté manželství. A také čtyři děti a jmění z internetového gigantu. MacKenzie tak nepřišla zkrátka a v rámci majetkového vypořádání obdržela 25% podíl akcií Amazonu, což přibližně odpovídá 38 miliardám dolarů. Tato astronomická částka jí poskytuje nejen 4% podíl ve společnosti, ale také to, že je nyní třetí nejbohatší žena na světě. I po rozvodu je ale Jeff stále tím nejbohatším mužem světa, a to s odhadovaným čistým jměním 118 miliard dolarů.

 • Alec a Jocelyn Wildenstein

  Alec a Jocelyn Wildenstein

  Jocelyn Wildenstein znají mnozí jako „kočičí ženu“. Původem Švýcarka našla zalíbení ve střílení, lovu a pilotování malého letadla. Při jedné své lovecké výpravě v Keni uhranula (v 80. letech) Aleca Wildensteina. Miliardář, americký byznysmen, obchodník s uměním a chovatel koní se do ní vášnivě zamiloval a netrvalo ani rok a pár se ocitl před oltářem v Las Vegas. Žili život té nejvyšší smetánky, ale Jocelyn se chtěla odlišit od ostatních celebrit a být pro svého manžela tou nejkrásnější. Chtěla ho udržet na uzdě, jelikož byl známým proutníkem.

  Alec, stejně tak jako jeho žena, choval lásku k divokým šelmám. A tak se Jocelyn chtěla stát jednou z nich. Od té doby, co se obrátila na plastického chirurga s nezvyklou žádostí, prošla nespočtem plastik, a tak se z jejího dříve půvabného obličeje stala hrůzostrašná kreatura. A to bylo nakonec i důvodem rozvodu. Alec jí v roce 1999 vyplatil odhadem 3,8 miliardy dolarů. O devět let později pak zemřel a Jocelyn se před třemi lety znovu vdala za mladého návrháře.

 • Mel Gibson a Robyn Moore

  Mel Gibson a Robyn Moore

  I v Hollywoodu mezi herci došlo na jeden z nejdražších rozvodů. Černý Petr padl na Mela Gibsona, a to dvojnásobný. Nejenže přišel o polovinu svého majetku, ale přišel o ni den před Štědrým dnem. V roce 1980, kdy se oženil s Robyn Moore, s ní totiž neuzavřel předmanželskou smlouvu, a tak slavný herec musel bývalé manželce vyplatit 425 milionů dolarů.

  Manželství trvalo 31 let a Mel má s Robyn sedm dětí. Gibson jich má ale dohromady devět. Osmé z nich – dceru Luciu – mu porodila ruská hudebnice Oksana Grigorieva. Vztah ale dlouho nevydržel, protože ho obvinila z domácího násilí a výhrůžek. Nyní mu stojí po boku scenáristka Rosalind Ross a vychovávají spolu syna Larse Geranda.

 • Madonna a Guy Ritchie

  Madonna a Guy Ritchie

  V roce 2008 musela vyplatit Madonna svému bývalému manželovi Guyovi odhadem až 92 milionů dolarů. Některé zdroje částku zpřesňují na 75 milonů dolarů, nicméně i tak je to slušný balík. Popové královně a britskému režisérovi vydrželo manželství necelých osm let. Důvody krachu jejich lásky se však na obou stranách rozcházejí. Podle Guye byla Madonna zaneprázdněna neustálým cvičením a touhou po dokonalém těle, Madonna zase tvrdí, že britskému režisérovi šlo jenom o peníze. Tak či onak, Guy si přišel na celkem slušnou sumičku.

 • Donald a Ivana Trump

  Donald a Ivana Trump

  Ivana Trump, rodačka ze Zlína, okouzlila amerického miliardáře a realitního magnáta Donalda Trumpa a v roce 1977 se za něj provdala. Vstoupila tak do newyorského mediálního světa. Ona a Donald byli označováni za hvězdný nepřekonatelný pár, kterému leží celé město u nohou. A opravdu jím byli. Obklopovali se luxusem, žili v exkluzivních rezidencích a cestovali vlastním boeingem. Vychovali spolu tři děti a Ivana se vedle zvládnutí role matky stala i úspěšnou podnikatelkou. Vedla newyorský hotel Plaza a šéfovala kasinu. Tyto manažerské dovednosti se jí však po čase dost hodily. Kolem jejího movitého manžela se totiž točil nespočet mladých žen a jedné z nich – o deset let mladší modelce – podlehl. To byl důvod jejich rozvodu a Ivana na svém tehdejším manželovi a dnešním prezidentovi Spojených států amerických vysoudila 25 milionů dolarů.

 • Kim Kardashian a Kanye West

  Kim Kardashian a Kanye West

  Ano, je to definitivní. Vlivná dvojice přezdívaná Kimye alias Kim Kardashian a Kanye West je již minulostí. Po téměř sedmi letech manželství se hvězda reality show s věhlasným rapperem rozvádí. Pár údajně již několik měsíců žil odděleně, protože Kanye West se potýká s nemocí duševního rázu – bipolární afektivní poruchou, kterou mu lékaři diagnostikovali v roce 2016. West o ní častokrát otevřeně mluvil a název písně z jeho alba Ye z roku 2018 I Hate Being Bipolar, It’s Awesome („nesnáším být bipolární, je to skvělé“) je právoplatným zpečetěním této zákeřné nemoci v jeho životě.

  Dřívější spekulaci o nemoci slavného rappera později potvrdila Kim Kardashian vyjádřením na sociální síti Instagram: „Jak mnoho z vás ví, Kanye má bipolární poruchu. Každý, kdo touto nemocí trpí nebo má blízkého člověka, který jí trpí, ví, jak neuvěřitelně náročné a bolestivé je tomu porozumět.“ A s touto bolestí se Kim rozhodla skoncovat, ačkoliv není zřejmé, jaká konkrétní událost ji dohnala ke kontaktování právničky Laury Wasser. Ta ji mimo jiné zastupovala už při druhém rozvodu s basketbalovým hráčem Krisem Humphriesem v roce 2010, se kterým byla v manželství pouhých 72 dní. Právní oporou však byla i Johnnymu Deppovi v rozvodovém peklu s Amber Heard.  

  Pár má však vedle čtyř dětí i společné jmění, které od jejich svatby v roce 2014 doslova dramaticky vzrostlo. Pár má údajně předmanželskou smlouvu, díky níž bude rozdělení jejich kombinovaných aktiv snazší. Oba dva jsou vlastníci podnikatelských gigantů a je dost možné, že si své vlastnictví a příjem z něj udrží. Kim si vybudovala kosmetické impérium se značkou KKW Beauty, kde má 72% podíl. Spolu s dalšími obnosy – především z hraní v rodinné reality show Keeping Up With the Kardashians – má podle časopisu Forbes na kontě bezmála 780 milionů amerických dolarů. Značka obuvi Yeezy je pak finančním klenotem pro Kanye Westa, který vlastní její 100% podíl v přibližné částce 1,3 miliardy dolarů.

  Jak se tento vlivný podnikatelský pár soudně dohodne, se možná postupem času dozvíme v nové show klanu Kardashianových, která se přesouvá na kanál Hulu. 18. března bude mít premiéru poslední díl pořadu Keeping Up With The Kardashians na televizní stanici E!.

Autor: Žaneta Podlahová
Diskuse ke článku
.