Zpátky do minulosti! Které retro účesy se uchytily i dnes? | Pro ženy | Blesk.cz

Zpátky do minulosti! Které retro účesy se uchytily i dnes?

13. června 2020 | 06:00

Móda je jako bumerang. Neustále se vrací. Od oblečení přes líčení až po vlasy. A na retro účesy se právě zaměříme! Že především osmdesátkové a devadesátkové účesy patří jen do vzpomínek? Vyvedeme vás z omylu. Tyhle celebrity vzdávají hold minulosti a tehdejší účesy převtělily do dnešního trendu. Alespoň ony si to myslí…

Když se řekne retro účes 80. a 90. let, bezprostředně se každému vybaví Jaromír Jágr s mullet sestřihem. Kdo ho v minulé době nenosil, jako by nebyl, a rozhodně to nebyla pouze mužská záležitost. Dalšími výraznými nositeli byli například Pavol Habera, David Bowie nebo Paul McCartney. Měl různé přezdívky jako „čolek“, „deka“, „ještěrka“, „tučňák“, „záclona“ aj. Vyznačoval se krátkými ostříhanými vlasy po stranách hlavy. Vzadu zůstaly dlouhé, většinou k ramenům – „vpředu byznys, vzadu párty“, říkalo se také. Mullet účesem se v současné době proslavily americká zpěvačka, herečka a modelka Zendaya Coleman a čerstvě i kontroverzní Miley Cyrus, která se ostatně nikdy razantních vlasových změn nebála.

Účesy této doby byly především o objemu, který se tvořil tupírováním, krepováním nebo trvalou. Mohutné vlnité vlasy byly pomyslným symbolem krásy. Takovou kštici pyšně nosila i Barbra Streisand a nyní převzala žezlo Halle Berry. Krepované vlasy byly pak „osvěžujícím“ trendem, jehož patronkami se staly především chameleonka stylu Christina Aguilera nebo také Britney Spears, a všechny dívky tak toužily v devadesátých letech po krepovačce. Tuhle módu nově oživila minulý rok zpěvačka Halsey na největší události roku – Met Gala. I díky červeným šatům vypadala jako rudá bohyně.

Objem lze vytvořit i vyčesaným culíkem ponytail. Jak již z názvu vyplývá, představuje koňský ohon. Ten v 90. letech nosilo mnoho žen, Madonna v něm dokonce odzpívala svou show. Styl vyčesaného culíku se uchytil především kvůli panenkám Barbie a byl považován za dětinský. V současné době na něho nedá dopustit mladá zpěvačka Ariana Grande, která na něm postavila svou image, ale s oblibou ho nosí i Hailey Bieber, Gwen Stefani nebo 50letá diva Jennifer Lopez, která s ním pohazovala především ve filmu Zlatokopky v roli Ramony.

Na vlasové kreace minulé doby měla značný vliv i bývalá Spice Girl Victoria Beckham, která nosila krátké sestřihy. V nich jí pramínky vlasů trčely do stran, špičaté jako jehly. Nebo Drew Barrymore, známá pro svou krátkou rovnou ofinku, lehce zakulacenou, navíc za doprovodu kopretin. Jsme rády, že si herečka prošla vlasovou proměnou. Zato v současné době ji napodobila kolegyně Emma Roberts. Která z vás by si na tento extravagantní účes troufla?

Podívejte se do fotogalerie, které další účesy hrály hlavní roli v minulých letech. Budete překvapena, ale naleznete tam také přívětivý vlasový styling, který byste si i nyní s radostí vykouzlila na hlavě! Třeba účes "na Brigitte“.

Autor: Žaneta Podlahová