Princ William slaví 38 let! Jak vypadal v náruči Diany nebo při výcviku na pilota? Tohle jsou jeho životní momentky | Pro ženy | Blesk.cz

Princ William slaví 38 let! Jak vypadal v náruči Diany nebo při výcviku na pilota? Tohle jsou jeho životní momentky

21. června 2020 | 06:00

Královský palác má důvod k radosti! Princ William, následník trůnu a trojnásobný tatínek, dnes slaví své osmatřicáté narozeniny. Jak šel čas se starším synem zesnulé princezny Diany a prince Charlese?

Oproti svému rebelskému bratrovi princi Harrymu měl William klidnější dospívání. Vzorně reprezentoval královskou rodinu, vystudoval prestižní Univerzitu v St. Andrews a stal se členem britské armády. Dnes pokračuje ve šlépějích své zesnulé matky princezny Diany a podporuje různé charitativní činnosti.

V roce 2017 skončil se svým civilním zaměstnáním pilota vrtulníku záchranné služby. Své rozhodnutí zdůvodňoval tím, že se chce více věnovat povinnostem, které mu ukládá role prince. Stal se tak první osobou s nárokem na britský trůn, která v civilním životě vykonávala zaměstnání. Svůj plat však nikdy nezveřejnil a věnoval ho charitě.

Vedle toho, že musí reprezentovat svou zemi, je vzorným manželem a otcem tří dětí. V následnictví britského trůnu je druhý v pořadí.

Podívejte se do fotogalerie na to, jak šel čas s princem Williamem:

Autor: Aneta Valešová