Angelina Jolie odsoudila sexuální násilí a hned je vidět výsledek | Pro ženy | Blesk.cz

Angelina Jolie odsoudila sexuální násilí a hned je vidět výsledek

25. června 2013 | 12:36

Hollywoodská hvězda Angelina Jolie (38) veřejně vystoupila proti sexuálnímu násilí při vojenských konfliktech a nedlouho na to schválila Rada bezpečnosti OSN rezoluci k jejich okamžitému ukončení. Jak je vidět, herečka má ve světě velké slovo.

Americká herečka v Radě vystoupila jako velvyslankyně dobré vůle Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky a vyzvala orgán Spojených národů, aby boj proti znásilňování během válek přijal jako hlavní prioritu.

„Statisíce, ne-li miliony žen, dětí a mužů, byli znásilněni během vojenských konfliktů během našeho života.“ Prohlásila Jolie a dodala „Pokud Rada stanoví problém znásilňování a sexuálního násilí v konfliktech jako prioritu, prioritou se stane. Pokud tak neučiní, tato hrůza bude pokračovat.“

Angelina Jolie byla perfektně nalíčená jako vždy
Brzy po jejím proslovu Rada bezpečnosti OSN schválila právně závaznou rezoluci požadující úplné a okamžité ukončení aktů sexuálního násilí všemi stranami ozbrojených konfliktů. Jak je vidět, všechno jde, když se chce. Stačí jedno vystoupení slavné osobnosti a to, co trvalo roky, jde skoro ze dne na den.