Pondělí 24. června 2024
Svátek slaví Jan, zítra Ivan
Polojasno 24°C

Martin Hofmann o roli v komedii Střídavka: Ve skutečnosti nejsem tak milý

17. srpna 2022 | 06:00

Nová česká komedie Střídavka režiséra Petra Nikolaeva si podmanila diváky. Herečtí oblíbenci ve složení Martin Hofmann, Jitka Čvančarová, Anna Polívková, Jiří Vyorálek a Kristina Svarinská představují ve filmu bývalé a současné partnery, kteří se musí společně postarat o všechny děti a také o ztřeštěnou babičku jedné z postav v podání Evy Holubové. Jak popisuje snímek jeden z hlavních představitelů Martin Hofmann a jak se ve skutečnosti odlišuje od své filmové role?

Náš film Střídavka je o tom, jak přežít současné i minulé partnery, všechny děti, ať už jsou vaše nebo ne, jak se v tom neztratit a udržet si zdravý rozum,“ popisuje herec Martin Hofmann.

Co dalšího prozradil o natáčení nové komedie, jak se vypořádal se svou rolí a čím se liší od filmového Honzy? To se dozvíte v následujících řádcích nebo ve videu!

Video se připravuje ...
Film Střídavka: Martin Hofmann o natáčení - co nám prozradil? • VIDEO: Videohub

S Martinem Hofmannem:

O roli

Scénář je umně napsaný. Bylo to svižné, chytré, ironické, ten humor nebyl zlý, a tak jsem roli přijal, protože jsem si myslel, že se budeme umět na place dohodnout, důvěřoval jsem bohatým zkušenostem Petra jako režiséra, který mi nadto imponoval svou slušností a inteligencí. A těšil jsem se na kolegy – ti v mém rozhodování také hráli dost podstatnou roli.

O natáčení

Na place se sešli herci, kteří se mají skutečně v oblibě. Myslím, že to bude na plátně vidět. A k tomu režisér jako Petr Nikolaev. A Petr Nikolaev jako skvělý člověk. Je to jeho film. My jsme ingredience v hrnci, on je šéfkuchař.

O postavě

Postava trenéra ženského sedmičkového ragby, který má čím dál tím víc dětí... Ale především ho tankuje ragby. On má zřejmě nějak pocit, že se to v té rodině tak jako udělá samo. Nemyslí to zle, má dobré srdce, ale dost ho vystihuje věta, když matce svého dítěte, kterou si asi zapomněl vzít, řekne, že jí to dítě teda pohlídá. Je prostě milej! (smích) Takže shodu nemáme prakticky žádnou. Já jsem určitě milej o něco míň. Zas na druhou stranu asi vím, co mám dělat, když nedokážu dítěti srazit teplotu.

Ta moje postava je milující a má dobré srdce. S tím nemusíte vystačit, jistě. Ale v podstatě se jedná o postavu kladnou, ne zápornou. Že je trochu víc zaměřen na svou vášeň, na ragby, to ano. Až uvidíte ragby, bude vám to jasné! (smích) Mně to přijde v tom komediálním žánru docela milé. Ta jeho urputnost je úsměvná. S jakou zarputilostí to prožívá. Alespoň není vlažný. Určitě také není otcem ani partnerem, který nevnímá své blízké a je fundamentálně sobecký. Ne. On má v sobě kluka – to se někomu může velmi líbit. A věci, které mu nedochází, nakonec nahlédne. Je schopen sebereflexe a posunu. A umí se omluvit.

O ragby

Ragby se mi líbí ohromně! Pamatuju si, když jsme chodili na Letnou do restauránu koukat na mistrovství světa. Je to úžasný sport. Vtipy, které srovnávají ragby a fotbal, jistě znáte. Fotbal z toho nevychází nejlíp! (smích)

O plánování

Myslím, že rozplánovat život a vztahy obecně nelze a že může podobné snažení působit dost směšně. Nicméně organizace těch praktických věcí je docela nutná, protože eliminuje zmatek, po kterém následuje zoufalá a často špatná improvizace. Organizace může být velmi úlevná, funkční a časově úsporná.

O možném přátelství bývalých partnerů

Je to často věc nadhledu a dobré vůle. Času. Schopnosti odpustit tomu druhému a také sobě. Mít špatné vztahy s lidmi, se kterými jste prožili kus života, říkali si "miluju tě", s lidmi, se kterými jste třeba fotili první kroky vašich dětí, báli se o ně, když byly nemocné, společně se radovali z jejich prvních úspěchů, to je jednoduše smutné. Únavné, vyčerpávající. Často pro všechny zúčastněné. A někdy to dost dobře nejde. Prostě to jeden z partnerů hrozně posere. Nebo v lepším případě oba. Pak můžou být ty rány tak hluboké, že dobré vztahy nejsou a nebudou. Potom je i příměří dobrá cesta.

Moc bych přál všem dětem, aby se jejich rodiče po rozchodu/rozvodu nechovali jako naprostá hovada a našli v sobě to lepší.

Autor: red
Video se připravuje ...