Pátek 18. září 2020
Svátek slaví Kryštof, zítra Zita
Jasno 18°C

Vilma Cibulková: Jestli mám chlapa? Až mě s ním načapají, tak se možná přiznám….

6. srpna 2013 | 06:00

Humbuk kolem rozvodu herečky Vilmy Cibulkové (50) už nadobro utichl a tak se nabízí otázka, zda populární herečka nemá už nějakou mužskou náhradu. Charismatické herečky jsme se tedy zeptali, zda je na obzoru nový muž, na její novou roli v seriálu i na to, jak tráví léto.

Jaká role vás v nekonečném seriálu Ulice čeká?

Jedná se o roli Ivany Drápalové, která do děje vnikne dosti energicky. Je maminkou Lenky Drápalové, kterou opustila v době puberty, což jí dcera nemůže zapomenout. Moje postava je trošku jako slon v porcelánu, snaží se totiž dohnat roky, kdy propásla všechny důležité životní mezníky své dcery. Jenže mnohdy se snaží dost nepřiměřeně a převrací životy všech zúčastněných. Ta role je nesmírně zajímavá, mapuje pocity ženy, která ví, že něco zkazila, ale nesmírně touží po přijetí a hlavně odpuštění.

Zamiluje se vaše postava?

To vám přeci nemůžu prozradit……

Dobře, dějovou linku prozradit nemůžete, ale co vy? Je Vilma Cibulková zamilovaná?

Já jsem ale zamilovaná pořád.......Mám těch pět svých koček a hromadu přátel, takže si v tomhle ohledu nestěžuju. A jestli mám nějakého chlapa, to vám říci nemůžu, až mě s někým načapají, tak se možná přiznám (odpovídá se šibalským úsměvem).

Jak se sama sobě líbíte v roli Ivany Drápalové?

Musím říct, že já mám bohužel obrovskou nevýhodu v tom, že se neustále kritizuji a neumím se na sebe dívat. Jakýsi odstup mám až ve chvíli, kdy je věc dokončena, než se tak stane, jsem si velkým kritikem. Ale myslím, že člověk by o sobě měl alespoň z deseti procent pochybovat, protože pochybnost je tvůrčí, a tak si tu svou hýčkám.

Na koho tedy dáte a uvěříte mu, že jste v roli dobrá?

Většinou na ty, kteří se mnou hrají a spolupracují. Čas od času se zeptám i někoho blízkého, ale většinou spíš kolegů.

Nevadí vám hrát roli babičky?

Do role babičky už jsem byla obsazena hned několikrát a už jsem si na to zvykla, takže mi to nevadí (směje se). Jen je to něco, co doposud nemám se svou rolí společné a je mi to docela líto. Dokonce už začínám prosit své okolí, aby s tím někdo něco udělal.

Na babičku ale rozhodně nevypadáte, jak se udržujete fit?

Mám tu výhodu, že se moje váha vůbec nehýba, za posledních 20 let se nehnula ani o kilo. Ale mám ráda sport, chodím po horách, letos jsem po Šumavě, Beskydech nebo Jeseníkách nachodila mnoho a mnoho kilometrů. Vrátila jsem se také k lezení po stěnách a moc ráda plavu.

Máte ráda adrenalinové aktivity, jak do toho zapadá váš další koníček, rybaření?

To je pravda, ale jsem velice neúspěšný rybář. Buď nic nechytím, a když už chytím, tak úlovek zase vrátím zpátky. Jím vlastně jenom mořské ryby, takže těmhle dávám svobodu.

Jste takový ten rybář, co hodiny sedí na židličce a čeká, co se chytne nebo se naopak vrháte do vody?

Ne, já chytám na přívlač a čekám na ty dravce. Chci si chytit štiku nebo sumce, ale zatím se mi nepoštěstilo. Asi je to tím, že nejdřív skočím do vody, tím si ryby rozeženu a pak se je teprve snažím chytat. Někdy pak potřebuji pomoc kamarádů, ne abych něco chytila, ale spíš abych do té vody nespadla (směje se herečka).