Pátek 22. října 2021
Svátek slaví Sabina, zítra Teodor
Oblačno, déšť 15°C

Už to chtělo změnu: Klasické kabáty z nových kolekcí si zamilujete! V čem jsou jiné?

6. října 2021 | 06:00

Nejvrchnější vrstva, na niž se upírá zrak. Kabáty tak mají privilegovanou moc titulovat se jako must-have emblém podzimu, na kterém opravdu záleží a bez kterého se stěží obejdeme. Který letos uspěje natolik, že se budete každé ráno těšit, až ho vyndáte ze své skříně?

Klasický kabát z vlny či její příměsi na dvouřadé zapínání s výraznými klopami do špičky patří mezi ikony, nestárnoucí klasiku, která obstojí ve zkoušce času nejen z hlediska stylu, ale i kvality zpracování. S klasikou se příznačně pojí i neutrální spektrum barev – od bílých tónů přes béžové odstíny až po černé pojetí. Nabízí se však otázka, zda té klasiky nebylo příliš, barev bez kapky energie a vzruchu podporujících náladu podzimu, který vyjma zbarvené přírody nepatří příliš k našim láskám.

Není na čase sáhnout po změně, která nebude vykoupena nadčasovostí, praktičností ani kvalitou? Pokud jste odpověděla ano, podívejte se do naší fotogalerie a vyberte si svého oblíbence, který s vámi bude držet krok i v příštích sezonách.

Tip na video: Barevně a bez podzimních chmur! Podívejte se na hravé outfity do práce v pořadu Souboj velikostí S vs. XL! 

 • VIDEO: Videohub

Které se budou přít o vaši pozornost? Naparovat se bude před vámi především fešák v kobaltové modři, který zaujme svou saturovanou, tolik pronikavou barvou evokující luxus hodný královského dvora. Není proto divu, že tento specifický odstín patří k barevnému ansámblu vévodkyně z Cambridge, díky němu sklízí valné ovace.

I přes svůj přesycený tón je snadno kombinovatelný a dodává looku podobu nejen naleštěného, ale i mladistvého vzhledu. Pozornost by na něj měly upřít především starší dámy. Můžete ho sladit do outfitu podobných barev, v monochromatickém looku. Nebo naopak nechte kabát vyznít v plné svjé kráse. Efektním outfitem bude ten s koženými kalhotami či midi sukní rovného střihu, basic tričkem nebo svetrem a s jednoduchými botami s masivní podrážkou či na nepříliš vysokém blokovém podpatku.  

U kobaltové modři však nekončíme. Hravý podzim si užijete i s výraznou fialovou, smaragdovou zelenou, která nás nepřestává bavit, nebo s dominantní červenou.

Osvěžujícími prvky kabátů budou nejen barvy, ale i zavinovací střih se samonastavitelným páskem k uvázání, áčkový tvar, tvídová tkanina nebo zakončení kabátu třásněmi.

Tak který u vás zvítězí?  

Autor: Žaneta Podlahová