Středa 7. června 2023
Svátek slaví Iveta / Slavoj, zítra Medard
Oblačno, déšť 19°C

Jak se starat o punčochy tak, aby neletěly hned do koše? Těmto chybám se vyhněte

Jak se starat o punčochové zboží tak, aby vydrželo déle?
24. října 2022 | 06:00

Časy, kdy můžeme vyjít ven bez punčošek či punčocháčů, jsou pryč, a nastává tak jejich hlavní sezona. Některé dámy se už dychtivě těšily na obléknutí silonek či nylonek nejnovějších trendů a vzorů, jiné přepadla při představě punčochového zboží frustrace z jejich častého ničení. Jak se o ně tedy starat tak, aby neputovaly po pár dnech nošení a několika vypráních do koše?

Pojďme si nejdříve připomenout rozdíl mezi punčochami a punčocháči. Punčochy jsou dvě samostatné oddělené nohavičky, a jsou buď samodržicí, nebo určené k připnutí podvazkového pásu. Ten by měl disponovat minimálně 6 kovovými velvety neboli sponkami, aby punčochy držely tak, jak mají, a abychom se nedopustily žádného faux pas. Punčocháče, jinak nazývané punčochové kalhoty, zakrývají celou dolní část těla od pasu dolů, jednoduše jsou to prostě takové úzké kalhoty.

Další podzimní inspiraci naleznete ve videu:

Video se připravuje ...
Podzimní trendy 2022 • VIDEO: Videohub

Jak se tedy o toto křehké spodní prádlo starat, abychom prodloužily jeho životnost? Na to jsme se zeptaly Nikoly Kudláčkové, specialistky na sortiment punčoch ze společnosti Astratex. „Základní a zároveň zásadní pravidlo je to, jak vůbec správně punčochy a punčocháče oblékat. Rozhodně ne ve spěchu. Tím snížíte riziko zatržení, ale také zajistíte, že je budete mít oblečené rovnoměrně a nikde vás nebudou tlačit. Pozor si ale také dejte na suché ruce, záděry nebo zatržené nehty. Pokud máte dlouhé nehty, nosíte zdobené prsteny nebo náramky, můžete si punčochy oblékat v rukavicích. I když to může znít sebevíc komicky, opravdu to funguje.“

Tip burleskních tanečnic: Pokud chcete, aby vám punčochy vydržely déle, tak je před prvním použitím namočte do vody, strčte v igelitovém pytlíku přes noc do mrazáku a poté nechte rozmrznout.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

Autor: Žaneta Podlahová
Video se připravuje ...