Úterý 9. březen 2021
Svátek slaví Františka, zítra Viktorie
Oblačno, sněžení 4°C

Sbohem, skinny džíny! Které je letos předčily na plné čáře?

5. února 2021 | 06:00

Nesmrtelné džíny jsou základním stavebním kamenem, bez kterého nelze stavět. Je to prvek, kterým doplníte celý look. Jsou tu s námi už přes 145 let a za tu dobu sklidil ovace nespočet jejich střihů. Skinny neboli superúzké kalhoty v 7/8 délce se dají považovat za nestárnoucí klasiku. Ovšem letos na ně zapomenete. Budete toužit po volnosti a svobodě. Jaké vás chytnou a už nepustí?

Zvonáče už nejsou pouhou vzpomínkou

Ženy nechtěly žádné jiné, upnuté skinny kalhoty s délkou nad kotníky totiž opticky prodlužují postavu. Od této priority však nemusíte nutně upouštět. Na scénu totiž přichází džíny s rozšířenými nohavicemi. Pokud jste menšího vzrůstu, flare jeans – alias staré dobré zvonáče, které se od kolen dolů značně rozšiřují a disponují vysokým pasem – vám vytvoří nohy snů.

Přes boty

Můžete zvolit i bootcut kalhoty, které jsou nad koleny užší a jejichž mírné rozšíření přichází až pod koleny. Tím se odlišují od zvonáčů. Jejich původní myšlenka však tkvěla v částečném překrytí bot, což vypovídá o jejich samostatném názvu. Nejvíce budou sedět dámám s postavou přesýpacích hodin – s velkým poprsím, užším pasem a výraznými boky – či naopak těm s rovnou, až chlapeckou postavou. Pokud máte ale úzký pas i chudý hrudník s širokými boky, na tento střih kalhot raději zapomeňte a zvolte rovný širší střih džínů.

Na široko

Široké denimové spektrum dosáhlo popularity natolik, že si svobodu budete moct dopřát i v střihu wide-leg. Jejich tvar je u kolen neměnný a jsou široké po celé své délce. Budou nejvíce slušet útlým vysokým dámám. Naopak ženy plnějších tvarů s rizikovými partiemi, kterými jsou silnější stehna, by se tohoto střihu měly vyvarovat. Protože to, že dominují širokým střihem, nutně neznamená, že pod nimi schováte své nedostatky. Ba naopak, jen je podpoříte.

Podívejte se na výběr těch nejlepších do naší fotogalerie!

Jaká historie se skrývá za ikonickými džínami a jaké módní rady doporučuje všem ženám stylistka? Na to se podívejte ve videu!

Autor: Žaneta Podlahová