Aktuální trendy ze světa balerín. Tyhle seženete už od 299 Kč! | Pro ženy | Blesk.cz

Aktuální trendy ze světa balerín. Tyhle seženete už od 299 Kč!

9. června 2020 | 06:00

Balerínky – základní obuv, která nechybí v botníku žádné ženě. Proč se ale staly tak populárními a s čím vytvoří svěží outfit?

O slávu balerínek se zasloužila Francouzka Rose Reppeto už v roce 1947. Nemohla se už totiž dívat na zkrvavené nohy svého syna Rolanda, který byl tanečníkem v proslulé Opeře Garnier. Taneční boty mu prošila, obrátila naruby a z kožené stélky udělala podrážku. Dostalo se mu tak pohodlí a nestěžoval si na neustálou bolest nohou. Po prvním vyrobeném páru ale vzrostla poptávka od tanečníků, a tak Rose prodala své bistro na Montmartru a začala se věnovat pouze výrobě taneční obuvi.

Za to, že se balerínky dostaly z divadelního prostředí do ulic, vděčíme především ikonám, jako jsou Audrey Hepburn nebo Brigitte Bardot. Ta si vysnila taneční boty upravené na denní nošení. Představila je ve filmu A Bůh stvořil ženu. Oblíbila si je ale natolik, že s těmito červenými botami vyrazila na filmový festival do Cannes. Oblékla k nim midi modrou sukni a červený top se spadlými rameny. Ženská a sexy kombinace! Oblíbily si je ale i známé krásky jako Twiggy, princezna Diana, ale i podpatková královna Victoria Beckham.

Podívejte se na výběr těch nejlepších balerínek z aktuálních kolekcí!

Proč jsou tak oblíbené?

#1 I bez podpatku budete vypadat sexy. Stačí sáhnout po balerínách do špičky a s páskem nad kotníkem.

#2 Nikdy nevyjdou z módy. Jsou nadčasové a hodí se úplně, ale úplně ke všemu. Vytvoříte s nimi outfit do práce, ale můžete je obout i na divokou párty.

#3 Na rozdíl od podpatků budete celý den v pohodlí a hodí se vám při pochůzkách ve městě.

Letošní sezoně vévodí především špičatý tvar balerínek či ten lehce hranatý. Trendy záležitostí jsou jak baleríny minimalistického hladkého vzhledu, tak baleríny s mohutnou přezkou. A pokud chcete opravdu zazářit, vsaďte na otevřenou patu ve stylu slingbacks. Ty jsou aktuálně na pomyslném módním výsluní.

Lze je zkombinovat se vším, jak ale vytvoříme opravdu neotřelé a svěží kombinace? Nechte si poradit od stylistky Barbory Havlíkové:

Autor: Žaneta Podlahová