Pátek 2. června 2023
Svátek slaví Jarmil, zítra Tamara
Polojasno 23°C

Dejte sbohem novým vráskám! 6 tipů, jak efektivně zpomalit stárnutí pokožky

 • ...
  19. března 2023 | 06:00

  Stárnutí pokožky úplně zastavit nejde. Neexistuje žádný způsob, díky kterému bychom mohly mít s přibývajícím věkem stejnou pleť jako ve dvaceti. Správným životním stylem a návyky však vznik vrásek můžeme výrazně zpomalit a můžeme předejít vzniku vrásek nových. 

  Zářivá pleť bez chybičky. To je sen snad každé z nás. Aby přesně taková byla, musí se dodržovat několik pravidel. Pokud jste na ně zapomněla, tak vám je zase připomeneme. Které zásady dodržovat, aby vaše pleť byla dokonalá?

 • Ochraňujte svou pleť před sluncem

  A to každý den v roce. Základem prevence stárnutí kůže je pravidelná a důsledná ochrana. Ke vzniku vrásek zásadně přispívá sluneční záření, UV protekce je tak naprosto zásadní, a to nejen v létě. Pleťové krémy a další kosmetické přípravky by proto měly mít minimálně 15 SPF ochranu. 

  VIDEO: 5 kroků k dokonalému odlíčení make-upu...

  Video se připravuje ...
  5 kroků k dokonalému odlíčení makeupu • VIDEO: Martin Molliy

 • Zapomeňte na solária

  Populární metodou, jak dodat pleti „zdravou“ barvu, bývá návštěva solária. To je ale přitom pro naši pokožku velmi nezdravé, a to především v mladém věku. Solária fungují na principu UVA paprsků, které při dlouhodobém působení poškozují DNA pleti, a tím urychlují stárnutí pokožky. Dle lékařských výzkumů může navíc pár návštěv solária zvýšit riziko vzniku rakoviny kůže až o polovinu. Raději si k lepší barvě pleti pomozte přírodními bronzery či kvalitními samoopalovacími krémy.

 • Konec kouření

  Určitě pro vás není žádnou novinkou, že tento nešvar pleti zrovna neprospívá. Přesto se jedná o věc, která se musí neustále připomínat. Nikotin urychluje stárnutí buněk a přispívá k dehydrataci pleti, a tím i ke vzniku vrásek. Navíc kouření způsobuje kvůli špulení rtů i předčasné mimické vrásky právě v této oblasti. Vášniví kuřáci mívají také větší problém se vznikem širokých pórů či nepřirozeně šedé a vybledlé pokožky. Takovou pleť zkrátka nechcete.

 • Základem je hydratace

  Hydratace je naprostý základ a bez ní vaše pleť bude vypadat vždycky špatně. Dbejte proto na dostatečný pitný režim, zaměřte se ale také na vhodné kosmetické produkty, které pleti dodají vláhu. Zapomeňte na přípravky, které obsahují alkohol a pleť vysušují. Volte raději mycí přípravky na bázi olejů, které vytvářejí ochranný film a udržují v pokožce vodu. Nic nezkazíte ani vhodným dermatologickým ošetřením, které dostane pleť zpátky do kondice. "Chcete-li opravdu preventivně investovat do mladistvě vypadající pokožky, volte i hloubkovou hydrataci. Dobrým řešením je jednou za rok zajít na speciální hydratační proceduru, tzv. skinbooster, ta pokožku hydratuje zevnitř. Jedná se o účinnou a hloubkovou hydrataci pleti kyselinou hyaluronovou za pomoci jemných vpichů. Výsledek je přirozeně a mladistvěji vypadající pokožka bez ztráty mimiky,“ říká dermatolog MUDr. Jan Kučera z Pefect Clinic Dermatology.

 • Pravidelný pohyb

  A zkuste to alespoň čtyřikrát týdně. Jaro už pomalu klepe na dveře, vyrazte proto na procházku! Pohyb i sport několikrát do týdne zlepší krevní oběh, zlepší regeneraci buněk, posílí imunitní systém, a zlepší tak celkový vzhled. Navíc člověk v dobré kondici vždy vypadá mladší. 

 • Důkladné odličování

  Možná si říkáte, že o odličování je naprosto zbytečné mluvit. Překvapilo by vás, kolik žen mu však stále nevěnuje pozornost. Přitom je důkladné čištění základním předpokladem dobře vypadající pleti. Pravidelně ji odličujte a ona se vám odvděčí – bude zářivá a mladistvá. Pozor si však dejte na správnou techniku. "Nejvíce pozor si dávejte na oční partie. Zde jen lehce přiložte na několik sekund navlhčený tamponek, kterým pak zachycený obsah jemnými pohyby setřete do stran. Stírat pokožku je dobré vždy směrem proti gravitační síle. Drhnutí může způsobit zarudnutí a přispívá k tvorbě očních vrásek,“ upřesňuje MUDr. Jan Kučera.

  Přípravky na vrásky za nejvýhodnější ceny pořídíte na našem internetovém srovnávači Zboží Dáma.

Autor: Aneta Valešová
Klíčová slova:  trendy, krása, beauty, vrásky, pleť, péče o pleť
Diskuse ke článku
.
Video se připravuje ...