Pondělí 1. březen 2021
Svátek slaví Bedřich, zítra Anežka
Polojasno 6°C

Krátké, nebo dlouhé? Slavné krásky, které radikálně zkrátily svůj účes!

2. února 2021 | 06:00

Pohráváte si s myšlenkou, že byste své vlasy ostříhala, ale stále jste nenašla dostatek odvahy? Inspirací pro vás mohou být tyto celebrity, které se svých dlouhých kadeří vzdaly a rozhodně neprohloupily. Nakonec změna je přece život!

Před čtyřmi dny sdílela na sociálních sítích svou proměnu herečka a zpěvačka Monika Absolonová. "Jestli má tahle divnodoba nějakou výhodu, tak to, že je jedno, co mám na hlavě. A tak si plním sny a experimentuju," napsala k fotografii, na které se pyšní účesem "na kluka" a platinovou blond. Její proměna vzbudila mezi fanoušky vlnu pozitivních reakcí, nový sestřih se jim líbí, a dokonce se shodli, že ji nová image omladila.

Své dlouhé vlasy shodila také herečka Anna Kameníková. V minisérii Božena jste ji ještě mohli vidět s dlouhými tmavými vlasy, ty jsou ale dávno minulostí. Po natáčení se totiž musela nechat ostříhat. "Po těch barvách jsem měla tak zničené vlasy, že jsem je raději ostříhala, aby mi narostly zdravé," vysvětlila herečka. Se svou proměnou je ale spokojená, a dokonce si připadá žensky. "Přijdu si paradoxně nejvíc jako já, co jsem si kdy přišla. A vlastně i docela žensky. Což je rovněž paradoxní, vzhledem k tomu, že vypadám jako chlapec. Ale je mi fakt dobře," řekla.

Miss nakrátko

Krátký sestřih je charakteristický také pro bývalou Miss a současnou moderátorku Gabrielu Laškovou. Právě díky němu získala korunku v soutěži krásy, protože díky krátkým vlasům vedle svých kolegyň s dlouhými kadeřemi působila výjimečně, a v davu se tak odlišila. Své vlasy si několikrát nechala narůst, vyzkoušela i několik různých odstínů, ale stejně se vždy vrátila ke krátkému sestřihu. 

Oblibu v krátkých vlasech našel také Hollywood. Čím dál častěji se známé herečky a zpěvačky zbavují svých dlouhých loken a volí praktičtější krátké účesy, které jim ale rozhodně na sex-appealu neubírají. Naopak některé v nich získaly ještě větší šmrnc a na své dlouhé vlasy si už ani nevzpomenou.

Které krásky se nebály radikální vlasové změny? Nahlédněte do fotogalerie:

Návod na make-up bez fleků na tváři najdete v aktuálním čísle Blesk pro ženy, které seženete na stáncích. Nebo si ho můžete v tištěné či elektronické podobě objednat ZDE >>>

Blesk pro ženy

Autor: Aneta Valešová