Vaše pleť pod rouškou trpí. Poradíme vám, jak o ni správně pečovat | Pro ženy | Blesk.cz

Vaše pleť pod rouškou trpí. Poradíme vám, jak o ni správně pečovat

7. dubna 2020 | 06:00

Ať už se nám to líbí nebo ne, roušky musíme v tuto chvíli nosit všichni. Chráníme tak nejen sebe, ale i ostatní. Pleť pod touto ochranou však trpí, je podrážděná a můžou se objevit také akné či jiné kožní problémy. Jak se o ni tedy správně starat? 

Pokud roušku nosíte déle než pouze při nákupu potravin, mohou se objevovat kožní problémy, jako jsou svědění, začervenání nebo akné. Pleť pod rouškou nemůže pořádně dýchat, dochází ke tření a lehkému zapařování, proto byste při péči měla být v těchto dnech o něco důslednější. 

Maximální očista

Není žádnou novinkou, že pleť musíme pořádně čistit. Jedině tak bude krásná a zdravá a nebudou nás trápit žádné nedokonalosti. V těchto dnech byste si na čištění měla dát ještě více záležet. "Naše pleť je kvůli nedostatku čerstvého vzduchu, nošení roušek i vlivem stresu, kterému podléháme, dehydratovaná a unavená. Z těchto důvodů je nutné zbavit pleť všech nečistot, zrohovatělé vrstvy i odumřelých buněk a pečlivě se postarat o její dostatečnou hydrataci,“ říká Denisa Jasinská z Essenté.

Přestože se v těchto dnech nejspíš příliš nemalujete, ještě to neznamená, že pleť nemusíte čistit. Během dne se na ní usazuje mnoho nečistot, kterých se spolu s potem a přebytečným mazem musíte zbavit. Proto pleť důkladně čistěte ráno i večer vhodným odličovacím prostředkem a používejte také tonikum. Nezapomínejte také na peeling, který vás zbaví odumřelých buněk, a jednou týdně si dopřejte pleťovou masku. 

Hydratace

Alfou a omegou krásné pleti je nejen důkladné odličování, ale také hydratace. Používejte proto lehký hydratační krém, který si na obličej můžete nanést i několikrát denně. Stačí, když si obličej opláchnete vlažnou vodou a krém nanesete. Ten pleti dodá potřebné živiny a zabrání výskytu suchých míst. Používejte ho během dne, hutnější a výživnější krémy nechte na večer.

Pozor na akné

Pleť se sklonem k akné pod rouškou trpí nejvíce. Je proto důležité používat produkty určené právě pro tento typ pleti. Ty ničí zánětlivé procesy už v zárodku a regulují tvorbu kožního mazu. Navíc dokážou podpořit regenerační procesy v kůži. Zapomínat byste rozhodně neměla na pravidelné a důkladné čištění. To je u pleti se sklonem k akné nutností.

Zapomeňte na chvilku na líčidla

Pleť opravdu potřebuje dýchat, a proto ji netýrejte silnými vrstvami make-upu. Líčení pod rouškou stejně nebude vidět a v kombinaci s vlhkostí, která se pod rouškou tvoří, vám může na pleti způsobit nepěknou paseku. Proto nechte pleť raději odpočinout. Pokud si však svůj život neumíte bez make-upu představit, nezapomeňte se po příchodu domů a odložení roušky ihned odlíčit.

Čistá rouška

Mějte na paměti, že čistá rouška je důležitá, aby vás ochránila před nebezpečnými viry, ale zároveň tak budete chránit také svou pleť. Pokud tedy nepoužíváte pouze jednorázové roušky, ale ty textilní, nezapomeňte je po každém použití vyvařit a následně přežehlit. Jedině tak se zbavíte bakterií a virů.

Na kosmetické produkty, které vám v těchto dnech mohou pomoct, se podívejte ve fotogalerii:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor: Aneta Valešová