Pondělí 21. září 2020
Svátek slaví Matouš, zítra Darina
Jasno 23°C

Krásná jako Marilyn: Jaké byly beauty triky ikonické divy?

 • Marilyn Monroe
  15. října 2019 | 06:00

  Marylin Monroe - ikonická krása, která pobláznila hlavu nejednomu muži. Přestože je mrtvá už přes padesát let, stále se považuje za jednu z největších sexbomb a mnoho žen by si přálo vypadat jako ona. Zajímá vás, jak to dělala, že byla vždy tak neodolatelná? Máme pro vás odpověď!

  Blonďatá diva, která svou krásou uhranula celý svět. Dodnes se na ni vzpomíná jako na jednu z nejkrásnějších žen světa. Za jejím bezchybným vzhledem stál tým šikovných vizážistů. Jedním z nich byl Allan Whitey Snyder, který tajemství krásy legendární herečky odhalil.

 • Pod make-up trochu vazelíny

  Marilyn Monroe

  Dnes jsme zvyklé na různé podkladové báze a primery, ale kdysi vizážisté neměli po ruce tolik kosmetických produktů. Proto Allan před použitím make-upu nanášel na pleť Marilyn tenkou vrstvu vazelíny. Díky ní vypadala pokožka svěže a mladistvě, make-up se dobře roztíral a vydržel déle. Navíc díky vazelíně pleť krásně zářila.

 • Neodolatelné rty

  Marilyn Monroe

  Bez svůdných červených rtů to nebyla ta pravá Marilyn. Málokdo však ví, že se za nimi skrývalo mnoho práce. Pokud toužíte po smyslných rtech, jako měla ona, s jednou rtěnkou si nevystačíte. A konturovacích tužek dokonce používala pět. Tmavší odstíny se nanášely do vnějších koutků, světlé do středu, tím získaly rty na objemu. Nezapomněla je nakonec dalším odstínem orámovat a na závěr použila lesk.

 • Oči podle Grety Garbo

  Marilyn Monroe

  Marilyn se netajila tím, že je Greta Garbo jejím velkým vzorem. Proto se pro ni stala inspirací také v líčení. Vizážista líčil oči herečce tak, že jí celé oční víčko pokryl bílým stínem, a to až k obočí. Díky tomu, že stín nanesl i k vnitřnímu koutku oka, vypadaly oči rozzářené a pohled získal hloubku.

 • Čtyři barvy očních linek

  Marilyn Monroe je bezpochyby neslavnější blondýna.

  Také při malování očních linek volil vizážista trochu jinou taktiku a používal hned čtyři barvy: černou, hnědou, červenou a bílou. Na kočičí protáhlé linky používal černou a hnědou, bílá linka sloužila k namalování malého trojúhelníku ve vnějším koutku oka. Spojil se nejvyšší bod s tím nejnižším a výsledkem bylo opticky větší oko. Bílá se používala také k namalování vnitřní linky. Červenou tužkou se pak namalovala tečka ve vnitřním koutku oka. Bělmo tak působilo bělejší.

 • Trocha lesku

  Marilyn Monroe

  Její vizážisté moc dobře věděli, že aby obličej vypadal mladě a šťavnatě, musí se na správných místech trochu lesknout. A protože v té době rozjasňovače, jak je známe, ještě nebyly, vklepali Marilyn na lícní kosti pár kapek vazelíny nebo kokosového oleje. 

 • Tvářenka na nos

  Marilyn Monroe

  Konturování obličeje dnes patří mezi "umění" v líčení a díky němu si dovedeme na tváři vykouzlit hotové zázraky. Právě Snyder byl první, kdo představil tuto techniku světu. Marilyn vždy nanesl malé množství růžové tvářenky na špičku jejího nosu. Tak vznikla iluze, že nos vypadá kratší a má lepší tvar. 

 • Falešné řasy

  Marilyn Monroe

  Své vlastní řasy vylepšovala Marilyn těmi umělými. Upravovala je však do přirozenější podoby. Měla je rozdělené na úzké proužky a řasy nanášela jednotlivě. Navíc je měla vždy zkrácené na polovinu, aby nevypadaly příliš dlouhé, ale byly přitom husté.

Autor: Aneta Valešová
Diskuse ke článku
.