Dejte sbohem roztřepeným konečkům vlasů! Tohle opravdu zabírá | Pro ženy | Blesk.cz
Čtvrtek 1. říjen 2020
Svátek slaví Igor, zítra Olívie
Oblačno, déšť 15°C

Dejte sbohem roztřepeným konečkům vlasů! Tohle opravdu zabírá

 • ...
  8. května 2019 | 06:00

  Problém roztřepených konečků trápí především suché vlasy bez lesku, které se také často lámou a jsou nepoddajné. Občas se ale suché konce objevují také u majitelek jemných a hustých vlasů. Konečky patří k nejcitlivější části celého vlasu, takže se první problémy většinou projevují právě na nich. Existují však způsoby, jak s nimi zatočit. Které to jsou?

   

  Roztřepené, suché konce nejsou nic hezkého a často zkazí celkový dojem z našich vlasů. V zimě trpí mrazivým počasím, nedělá jim však dobře ani přílišné působení tepla. Jak se nehezky vypadajících suchých konců jednou provždy zbavit?

 • Ostříhejte se

  ...

  Toužíte po dlouhých kadeřích, a proto svému kadeřníkovi zakazujete, aby vás stříhal? Předcházet roztřepeným konečkům se dá právě jejich pravidelným zastříháváním. Nemusíte to přehánět, stačí jen jeden centimetr jednou za měsíc a půl až dva měsíce. Výsledky uvidíte ihned, a vlasy navíc budou pevnější a porostou vám rychleji.

 • Sepněte si vlasy při koupání

  ...

  Dalším častým důvodem, proč máte suché a roztřepené konečky, je koupání. Ať už v létě v moři, v bazénu nebo doma ve vaně. Pokud milujete koupání a máte dlouhé vlasy, raději je vždycky sepněte do culíku nebo do drdolu. Neustálé namáčení a schnutí vašim vlasům opravdu škodí.

 • Používejte kvalitní hřeben

  ...

  Pro pohodlné kartáčování si pořiďte kvalitní hřeben. Měl by mít tupé štětinky, a to buď pružné syntetické, nebo přírodní. Železné kartáče a tupírovací hřebeny zahoďte, ty snadno vlasy cuchají. Vlasy česejte postupně od kořínků ke konečkům, a to velice jemně. V žádném případě za ně netahejte, neškubejte a netrhejte jimi.

 • Dejte si pozor na úpravu

  ...

  Vlasy byste si neměla mýt příliš často, aby se vlasy ještě více nevysušovaly. Pokud si vlasy fénujete, nastavte fén na nižší teplotu a vlasy fénujte raději kratší dobu a poté je nechte volně uschnout. Snažte se také omezit používání žehličky a kulmy. Jestli to však pro vás není možné, používejte pravidelně ochranné přípravky, které vytvoří kolem vlasu bariéru a ochrání ho před spálením.

 • Vlasy sušte jemně

  ...

  Zběsilým drbáním suchým ručníkem svým vlasům tak akorát uškodíte. Místo toho z vlasů jemně vymačkejte přebytečnou vodu, a jakmile z vlasů žádná nekape, nechte je přirozeně uschnout.

 • Používejte olejíček na vlasy

  ...

  Olejíček do vlasů by vám ve vaší vlasové péči rozhodně neměl chybět. Obzvlášť pro majitelky dlouhých vlasů je opravdu potřebný. Dodá vašim kadeřím lesk a ty se pak snadno rozčesávají. Pokud máte pocit, že vám olej vaše vlasy tak akorát zmastí, pak jej nejspíš používáte špatně. Nanášejte ho do délek vlasů, nikoliv přímo k hlavě. Používejte ho vždy po umytí, a to do ručníkem vysušených vlasů. Budou méně krepatět.

Autor: Aneta Valešová
Diskuse ke článku
.