Úterý 22. září 2020
Svátek slaví Darina, zítra Berta
Polojasno 25°C

Největší omyly v péči o pleť, které děláte i vy. Zkuste to jinak!

 • ...
  5. února 2019 | 06:00

  Za citlivou a podrážděnou pletí nemusí pokaždé stát pouze genetika nebo špatně zvolená kosmetika. Za její špatný stav často mohou naše chybné návyky, kterých se dopouštíme skoro každý den. Pokud si přejete mít zdravou, krásnou pleť bez nedokonalostí, zbavte se těchto zlozvyků co nejrychleji. 

  Je vaše pleť mdlá, bez života a trápí vás nepříjemné akné? Pak se svou pletí děláte něco, co se jí vůbec nelíbí, a brání se. Zaměřte se proto na signály, které vám vysílá, a dopřejte jí péči, kterou opravdu potřebuje. Tohle jsou největší hříchy, které škodí naší pleti. Děláte je také?

 • Mačkáte si pupínky

  ...

  Přestože už nejsme zrovna v pubertě, sem tam se nám na tváři objeví nehezky vypadající pupínek a my se ho chceme co nejrychleji zbavit. Často se ale stává, že špatným vymačkáváním stav pleti akorát zhoršíme a několik dalších pupínků nakonec přibude. Vymačkáváním si totiž akorát poškozujete pleť, mohou vzniknout malé jizvy, a navíc si do postiženého místa můžete zanést infekci. Je to sice nelehký úkol, ale raději pupínek zamaskujte korektorem a vydržte, až se sám ztratí.

 • Neodličujete se

  ...

  Odličování je bodem číslo jedna, pokud si přejete mít krásnou a zdravou pleť. Po celém dni je potřeba zbavit pokožku nečistot a zbylého make-upu. Pokud to neuděláte, všechny nečistoty se akorát usadí, pleť nebude schopna dýchat, a vy si tak akorát přiděláváte na pěkný malér. I když se vám občas sebevíc nechce, s neodlíčenou pletí opravdu spát nechoďte.

 • Neustále si saháte na obličej

  ...

  Často si ani neuvědomujeme, že si na obličej saháme. Pokud to ale o sobě víte, měla byste se tohoto zlozvyku co nejrychleji zbavit. Během dne neustále na něco saháme a bakterií máme doslova plné ruce. Neustálým dotýkáním si tyto nečistoty tak akorát přenášíme na obličej.

 • Příliš mnoho kosmetiky

  ...

  Kosmetický trh nabízí nespočet čisticích produktů, které slibují, že právě díky nim bude vaše pleť neodolatelná. Často nás to proto láká ke střídání různých výrobků jiného složení, a to pak akorát vede k tomu, že je pleť podrážděná nebo zarudlá. Pokud tedy víte, že vám nějaká značka opravdu sedí, buďte jí věrná a příliš neexperimentujte.

 • Nepoužíváte krém

  ...

  Tím, že pleť pořádně vyčistíte, péče zdaleka nekončí. Pokud si myslíte, že denní a noční krém nepotřebujete, pak jste na omylu. Nenamazaná pleť může být suchá a citlivá nebo může produkovat více kožního mazu, který ucpává póry. Vyberte si proto dva krémy vhodné pro vaši pleť a mažte, co to jde.

 • Málo spíte

  ...

  Také spánek má podstatný vliv na to, v jaké kondici máme svou pleť. K tomu, aby si mohla dostatečně odpočinout a vstřebat všechny látky, které na ni na noc nanesete, potřebuje v noci alespoň sedm hodin spánku. Zkuste jí proto dopřát tento luxus. Sama uvidíte, jak se vám vaše pleť odvděčí.

 • Nečistíte štětce

  ...

  K zanášení pleti, jejímu podráždění a vzniku akné napomáhají špinavé a zanesené kosmetické štětce. Udržují se v nich bakterie, které pak akorát dostáváte na pleť, ale zároveň se na nich udržují také mastnota a zbytky použité kosmetiky – nic, co by pleti prospívalo. Štětce na make-up myjte proto alespoň jednou týdně, štětečky na oční stíny a tvářenku zase dvakrát do měsíce. 

   Autor: Aneta Valešová
Diskuse ke článku
.