Sobota 19. září 2020
Svátek slaví Zita, zítra Oleg
Polojasno 20°C

3 zapletené účesy: Díky skvělému návodu je zvládnete i vy!

2. října 2016 | 06:00

Zapletené účesy jsou i po létě stále v kurzu! Hodí se jak do školy nebo do práce, tak klidně k večerním šatům pro speciální příležitost. Mnoho žen si ale myslí, že jsou velmi složité. Podívejte se na video, podle kterého zvádnete efektní účesy hravě!

Protahování

Na tento účes nepotřebujete žádné speciální dovednosti. Stačí si vlasy důkladně rozčesat a připravit si tenké gumičky. Na opačné straně, než kde nosíte pěšinku, si udělejte obyčejný culík a zagumičkujte ho. Nad gumičkou udělejte pomocí prstů dírku a culík protáhněte. Dál pokračujte tak, že na každé straně culíku vezmete stejně tenký pramínek a spojíte pramínky do jednoho gumičkou. Pak ho protáhněte stejně jako ten první. A takto postupujte několikrát. Když vám u obličeje dojdou pramínky na přikládání, dopleťte účes klasickým nebo rybím copem. Průběžně vytahujte vlasy z účesu, abyste dosáhla ležérního a přirozeného vzhledu. 

3 zapletené účesy • VIDEO: youtube.com

Čelenka

I druhý účes se plete na druhé straně od pěšinky. Připravte si tři stejně široké pramínky a začněte plést klasický cop, akorát pramínky proplétejte spodem. Na každé straně pak přidávejte ke krajnímu prameni jeden další. Tím se vám začne vytvářet zapletený cop. Po celou dobu pletení vlasy neutahujte, aby šly snadno vytahat a opět vypadaly co nejležérněji. Ze zbytku vlasů pak můžete vytvořit ledabylý drdol, který se k copánkové čelence skvěle hodí. 

Ribanna

Tentokrát je třeba umístit pěšinku doprostřed. Na každé straně si udělejte tenký zapletený copánek. Postup je téměř stejný jako u předchozího účesu, s tím rozdílem, že přidáváte do copánku pramínky jen shora. Vzadu na temeni hlavy si oddělte širší pramen a upleťte z něj libovolný copánek. Může být klasický nebo klidně rybí, pokud ho umíte. Pak můžete nechat zbytek vlasů rozpuštěný nebo je můžete smotat do drdolu.