Středa 27. září 2023
Svátek slaví Jonáš, zítra je Den české státnosti / Václav
Polojasno 22°C

Velikonoční pondělí v Ulici: Náruživí koledníci, prozrazená tajemství a trapasy

Video se připravuje ...
VIDEO: tv Nova
18. dubna 2022 | 06:00

Velikonoce budou oslavovat i letos koledníci v Ulici a vykoledují si mnohem víc než jen barevná vajíčka. Lumír přijde maličko k úhoně na cti, někdo si vykoleduje víc, než kolik čekal, a navíc u pár tajnůstkářů vyjde pravda na povrch a docela jim zkomplikuje život! Tak kdo to bude?

Konečně tu jsou svátky jara a s nimi pro mnohé obyvatele Ulice i předzvěst lepších časů. Každý si z Velikonočního pondělí vezme to své. Lumír (Václav Svoboda) vidí příležitost, jak zapůsobit na ženu svého srdce, Vítek (Filip Čapka) se i letos hodlá postarat, aby mu Iva (Hana Baroňová) a Anežka (Karolína Lipowská) přes rok neuschly, z Michala (Karel Klement) se nečekaně vyklube zdatný koledník, Radek Mastný (Pavel Novotný) se Šímou (Jakub Krause) zase zajde vyšupat Gábinu (Aneta Krejčíková), která v poslední době prospí převážnou část dne.

Zejména Lumír si hodlá letošní Velikonoce naplno užít. Spolu s Lexíkem (Filip Hornyak) hned ráno vyšupe Ingrid (Jana Sováková). Pak se vypraví s malými Drozdy na koledu do města. Samozřejmě nemohou minout ani hospodu a Kateřinu (Martina Randová), jež má pro malé i velké koledníky hned několik překvapení. Lumír od ní dostane speciální výslužku, i když to zpočátku vypadá, že bude mít smůlu, protože trochu podcení velikost své pomlázky. A nebyla by to Kateřina, aby si z něj kvůli tomu trochu nevystřelila. Jenže pak Lumírovi naprosto zamotá hlavu, a nejen jemu… Co vypluje na povrch díky tradičním velikonočním zvykům?

Náruživí koledníci se najdou třeba i u Klímových. Zatímco Vítek vezme pomlázku jen na manželku a dceru, Michal zajde i k sousedům, kde na něj čeká náležitá odměna. Část koledy doma překvapivě zatají, protože s ní má již své plány. Jaké? Na koho a jak zapůsobí? A jak si Klímovi poradí s nezvaným koledníkem Milošem (Jiří Štrébl), jenž to zase trochu přežene?

Video se připravuje ...