Čtvrtek 30. května 2024
Svátek slaví Ferdinand, zítra Kamila
Oblačno 21°C

Nehoda a konec jedné role! Po 6 letech bude Ulice i na Štědrý den! Tohle přinese Ježíšek

1. prosince 2021 | 06:00

Tak to je ovšem bomba, kterou asi žádný fanoušek seriálu Ulice nečekal. Vánoce v Ulici budou letos velmi štědré, po šesti letech se totiž diváci dočkají štědrovečerního dílu! Budete tak mít možnost nahlédnout do rodin, které tak milujete, a prožít s nimi jejich Ježíška!

Štáb Ulice letos dostal nevšední úkol, a to vykouzlit překrásnou vánoční atmosféru v době, kdy o svátcích ještě většinou nikdo nechce ani slyšet. „Co se týče příprav a samotného natáčení, všichni si dali záležet, aby v Ulici byla co nejkrásnější výzdoba a aby z celého dílu na diváky dýchal skutečný duch Vánoc, přestože se natáčel na přelomu září a října,“ promluvila o přípravách kreativní producentka Ulice Silvia Klasová a také dodala: „Myslím, že se nám povedlo natočit díl plný laskavého humoru, rozzářených světýlek, dětských očí a splněných očekávání. Dokonce se v Ulici snad poprvé objeví živé ovečky a osel.“

Oblíbené postavy seriálu se chystají na sváteční večer, během kterého se dějí zázraky. Večer, jenž má svou neopakovatelnou atmosféru pro malé i velké. Večer, kdy snad nikdo nechce být sám. Ne všem ale vyjdou přípravy na štědrovečerní posezení s rodinou podle jejich představ. Třeba u Nyklových (Václav Svoboda, Jaroslava Obermaierová) dojde k menší domácí nehodě, kvůli které musí celá rodina narychlo měnit své plány. To je velký problém hlavně pro Lexíka (Filip Hornyak), který se strachuje, že ho Ježíšek nenajde. Doma má krásný stromeček, pod který může Ježíšek nadělovat. Ovšem když budou na Štědrý večer jinde, je podle něj vánoční nadílka v ohrožení.

Video se připravuje ...
Seriál Ulice rozdává dárky! Tenhle by vás měl zahřát u srdíčka • VIDEO: tv Nova

Brouka v hlavě má také Vojta Mareček (Felix Šrámek), jenž pořád mudruje, zda Ježíšek je, nebo není. Zviklal ho totiž jeho nejlepší kamarád ze školy, podle kterého dávají dárky pod stromeček rodiče. Karla (Markéta Stehlíková) a Mára (Kryštof Rímský) nyní Vojtu ujišťují, že tomu tak není, že Ježíšek opravdu existuje a má celý den plné ruce práce s nadělováním. Ale vysvětlujte to malému klukovi, jenž by se rád přesvědčil na vlastní oči, jak to tedy je.

Jakmile se Vojta a Lexík náhodou sejdou i s rodiči v hospodě, okamžitě začnou hlídkovat u stromečku společně, čímž docela zkomplikují život dospělým. Ve chvíli, kdy to s vánočními dárky vypadá už docela bledě, přijde naštěstí nečekaná pomoc od někoho, od koho by to nikdo nečekal… Kdo a jak zachrání klukům i jejich blízkým Vánoce? A kdo všechno se přijde podívat na živý betlém v Ulici, u kterého zazní i zbrusu nová vánoční písnička Pavla Callty, který v Ulici hraje barmana Jonáše? Právě o Štědrém večeru se Jonáš s Ulicí, Kateřinou (Martina Randová) i ostatními rozloučí. Přestože se zpočátku zdá, že známé tváře již neuvidí, nakonec se v hospodě sejde tolik lidí, že s Kateřinou nevěří vlastním očím. Kouzelný čas Vánoc je tu, zázraky se začínají dít také v Ulici…