Test krémů proti vráskám: Na výbornou obstály i ty levnější z drogerie! | Pro ženy | Blesk.cz

Test krémů proti vráskám: Na výbornou obstály i ty levnější z drogerie!

17. října 2019 | 06:00

Proces stárnutí sice zastavit nedokážeme, ale můžeme ho díky správné péči alespoň trochu zpomalit. Pomocníkem vám bude kvalitní krém proti vráskám. Otestovaly jsme pro vás jak produkty z drogerie, tak dražší výrobky. Které svůj úkol splnily na jedničku?

Není žádnou novinkou, že se o pleť musíte starat každý den. Základem jsou důkladné čištění, ale také výživa v podobě kvalitního pleťového krému. A tentokrát jsme se zaměřily na krémy proti vráskám. Otestovaly jsme jich pro vás několik, a to různých značek a cenových kategorií. Které obstály na výbornou?

Intenzivní omlazující denní krém Dermacol, 199 Kč (50 ml)

Intenzivní omlazující denní krém, Dermacol, 199 Kč (50 ml)

Koupíte v síti drogerií.

Konzistence krému je celkem hutná, a tak jsem měla trochu strach, zda na pleti nezanechá příliš mastný efekt. Překvapivě se však krásně roztírá a rychle vstřebává. Poslouží tedy také jako základ pod make-up. Vůně mě sice moc nenadchla, ale oceňuji, že je jemná a nevtíravá. Pleť je po rozetření krému příjemně vyhlazená a vláčná. Již existující vrásky sice po něm nezmizí, ale po kratším používání jsem si všimla, že má pleť jako by „omládla“. Je zářivější, pevnější a vypnutější. Takže hodnotím velmi pozitivně. I vzhledem k ceně, která mě velmi mile překvapila. 

Známka jako ve škole: 1

Denní krém proti vráskám Garnier Bio, 199 Kč (50 ml)

Denní krém proti vráskám, Garnier Bio, 199 Kč (50 ml)

Koupíte v síti drogerií.

Garnier je má oblíbená značka v této cenové kategorii. Nezruinuje váš rozpočet a dostanete kvalitní produkt, který vás nezklame. Levandulový krém nádherně voní, má příjemnou konzistenci, rychle se vsákne a nezanechá mastný dojem, což je pro mě rozhodující. Vynikající krém pod make-up. Nepozorovala jsem po měsíci zlepšení, co se vrásek týká, ale rozhodně mi krém vyhovoval a pleť po něm byla příjemně vyživená, nepnula.

Známka jako ve škole: 1

Vyplňující hydratační krém Hyaluron Specialist, L’Oréal Paris, 249 Kč (50 ml)

Vyplňující hydratační krém Hyaluron Specialist, L’Oréal Paris, 247 Kč (50 ml)

Koupíte v síti drogerií.

Tento krém mě nadchl především svou nádhernou vůní! Nemůžu se jí nabažit a nejradši bych se krémem namazala úplně celá. Konzistence rovněž vyhovuje mé smíšené pleti, krém není příliš mastný, pěkně se vsákne a je možné bezprostředně po jeho použití nanést make-up, což je velká výhoda! Pozorovala jsem, že pleť byla vypnutější a jakoby čerstvější, takže doufám, že další vrásky nebudou mít díky tomuto krému šanci.

Známka jako ve škole: 1

Remodelační denní krém Nivea, 299 Kč (50 ml)

Remodelační denní krém, Nivea, 299 Kč (50 ml)

Koupíte v síti drogerií.

Nová řada proti vráskám od firmy Nivea má velice příjemnou vůni i konzistenci krémů. Krém se výborně vstřebává a pleť je po něm krásně sametová. Jediné, co je trochu nepříjemné, je to, že když zapomenete a natřete si krém moc blízko k očím, tak jako by byly mírně podrážděné. Ale na to jsou tu oční krémy, že... Složení krému by mělo obsahovat látky, které nutí pleť, aby si sama začala tvořit kolagen.

Známka jako ve škole: 2

Arganový krém Nobilis Tilia, 449 Kč (50 ml)

Arganový krém, Nobilis Tilia, 449 Kč (50 ml)

Koupíte na https://eshop.nobilis.cz

Na krémech od české značky Nobilis Tilia mám moc ráda jejich balení. Jsou v tubě se stlačovacím aplikátorem, takže si do krému nezanášíte žádné bakterie. Krém má lehkou a jemnou konzistenci, která se okamžitě vstřebá. Na pleti nezanechá mastný film. Vůně je lehká a přírodní. Krému od Nobilis Tilia se nebojím, ačkoli mám velmi citlivou pleť.

Známka jako ve škole: 1

Protivráskový krém Dermaclinic, For Life & Madaga, 545 Kč (30 ml)

Protivráskový krém Dermaclinic, For Life and Madaga, 545 Kč (30 ml)

Koupíte na https://eshop.nobilis.cz

Protivráskový krém určený pro zralou pleť je příjemný, dobře se roztírá, ale žádné viditelné výsledky v podobě vyhlazení vrásek jsem zatím nezaznamenala, ale používám ho teprve 2 týdny, což je asi moc krátká doba. Krém je až moc lehounký, musím ho natřít třeba 2x, abych měla pocit dobře hydratované pokožky. Líbí se mi pumpičkový aplikátor, který je typický pro krémy této české značky.

Známka jako ve škole: 2

Remodelační krém na den i noc For Life & Madaga, 799 Kč (50 ml)

Remodelační krém na den i noc, For Life and Madaga, 799 Kč (50 ml)

Koupíte na www.forlifeandmadaga.com

Používala jsem jak krém, tak elixír, který patří do stejné řady. Oba přípravky jsou skvělé. Krém je ve flakonku s pumpičkou, a tím pádem se dá jeho dávkování dobře kontrolovat. Stačí totiž menší množství krému. Ten se výborně roztírá, má velmi jemnou vůni a pleť ho úplně „spolkne“. Po jeho použití je pleť hebká i na omak a zdá se pružnější.

Známka jako ve škole: 1

Remodelační denní krém DermAbsolu, Avène, 899 Kč (40 ml)

Remodelační denní krém DermAbsolu, Avène, 899 Kč (40 ml)

Koupíte v síti lékáren.

Noční krém, který mi hned učaroval pro svou příjemnou čistou vůni. Má mírně hutnější konzistenci, což od nočního krému i očekávám, mám pak pocit dobře hydratované a vyživené pokožky. Používala jsem ho v kombinaci s remodelačním sérem stejné řady. Ráno byla pokožka viditelně vypnutější a hlavně rozjasněná. Z obou produktů jsem nadšená a zase si je pořídím.

Známka jako ve škole: 1*

Pleťový krém proti vráskám Alcina, 1099 Kč (50 ml)

Pleťový krém proti vráskám, Alcina, 1099 Kč (50 ml)

Koupíte ve vybraných salonech.

Krém proti vráskám od Alciny pro mě byl velkým překvapením hned v několika oblastech. První věc je jeho konzistence. Nevím přesně, jak ji popsat, je to něco mezi krémem, gelem a máslem. Krém je hutnější, ale dobře se vstřebává. Používám ho na noc a ještě ráno mám pokožku hedvábnou, vyživenou a vůbec ne mastnou. Nemohu říct, že by mi zmizely vrásky, ale pleť je rozzářená a vypnutější. Navíc neskutečně krásně voní, a to mám na krémech ráda.

Známka jako ve škole: 1

Noční regenerační krém s kolagenem, Night Recovery A-Cream, 1759 Kč (50 ml)

Noční regenerační krém s kolagenem, Night Recovery A-Cream, 1759 Kč (50 ml)

Koupíte ve FAnn parfumériích

Trochu mě překvapilo, že je pro všechny typy pleti - ze své zkušenosti vím, že něco jiného potřebuje pleť suchá, něco jiného mastná. Já mám spíše sušší a krém se mi i přesto zdál trochu moc hutný, textura mě překvapila, byla jakoby lehce moučná, ale nenaskákaly mi žádné pupínky, čehož jsem se bála. Po čase používání vypadá pleť dobře. Neobsahuje parabeny, ale jinak poměrně dost chemie.

Známka jako ve škole: 2

Autor: Aneta Valešová