Test voděodolných řasenek: Která ve vodě opravdu vydrží? | Pro ženy | Blesk.cz

Test voděodolných řasenek: Která ve vodě opravdu vydrží?

19. července 2018 | 06:00

Pokud si přejete mít u vody dokonale nalíčené řasy, pak jsou pro vás voděodolné řasenky v létě jednoznačně must have. Hravě zvládnou také slzy a většina vás nezklame ani při sportu. Která opravdu funguje a kterou raději nekupovat?

Voděodolné řasenky jsou v létě skvělým parťákem. Nejenže se s nimi nemusíte bát jít do vody, ale hravě zvládnou i slzy a nezklamou vás ani při sportu. Navíc se na rozdíl od klasických řasenek tak často nedrolí a nemusíte se obávat ani nehezky vypadajících obtisků. 

Problém ale nastává při odličování. Voděodolné řasenky totiž drží jako přibité a při odličování řasy dost trpí. Vsaďte proto na odličovací přípravky na olejové bázi, které nanesete na tamponek, přiložíte na oko a necháte chvilku působit. Poté jemně setřete. Pokud řasenka stále drží, použijte další tamponek. Řasy nijak nedrhněte, mohla byste si je potrhat nebo polámat

Vyzkoušely jsme pro vás voděodolné řasenky různých značek. Které nás nadchly nejvíce? 

Gabriella Salvete XXPress Volume Aqua, 106 Kč

Gabriella Salvete XXPress Volume Aqua, 106 Kč, koupíte v síti drogérií

Koupíte v síti drogerií.

Řasenka je zpočátku hodně hustá, a pokud ji neotřete, nanesete si na řasy větší kousky barvy. Při častějším používání je to ale lepší a řasy už se po jejím nanesení nelepí. Ve vodě zpočátku docela obstojí, po delší době z řas trochu sleze.

Známka jako ve škole: 2

Voděodolná řasenka pro efekt umělých řas False Lash Effect, Max Factor, 139 Kč

Voděodolná řasenka pro efekt umělých řas False Lash Effect, Max Factor, 139 Kč, koupíte v síti drogérií

Koupíte v síti drogerií.

Jestli sháníte voděodolnou řasenku, která opravdu drží a opravdu se nerozmaže, je to tahle. Navíc řasy neslepuje, pročeše je, prodlouží a dodá jim objem. Potud je dokonalá. Jenomže nejde odlíčit. A to je problém. Neporadí si s ní micelárka, odličovací mléko ani olej. Z řas se drolí a oko musíte při odličování dřít, abyste řasenku odstranila. Přijdete i o pár řas. Na můj vkus je to příliš vysoká daň za voděodolnost.

Známka jako ve škole: 3

Voděodolná řasenka s arganovým olejem Rimmel Wonder´Full, 189 Kč

Voděodolná řasenka s arganovým Rimmel olejem Wonder´Full, 189 Kč, koupíte v síti drogérií

Koupíte v síti drogerií.

Krásně oddělené řasy bez žmolků a lepení, ale pozor: osobně doporučuji ženám, které mají delší řasy, protože řasenka je jen zvýrazní, ale neprodlouží. Takže na léto – a to i k vodě, protože ta ji jen tak nesmyje – je naprosto ideální.

Známka jako ve škole: 1

 

Voděodolná řasenka Volume Mania, Dermacol, 199 Kč

Voděodolná řasenka Volume mania  Dermacol, 199 Kč, koupíte v síti drogérií

Koupíte v síti drogerií.

Když se s ní ráno nalíčím, vždycky se mi spodní řasy obtisknou a musím si pokožku dočistit vatovou štětičkou. Tento nedostatek se ale bohatě kompenzuje tím, že „v terénu“ toho řasenka zvládne opravdu hodně. Vzala jsem si ji třeba na jumping maraton, při kterém jsem se totálně zpotila, a obstála! I po lekci byla pěkně na řasách a žádné šmouhy pod očima jsem neměla.

Známka jako ve škole: 2

Voděodolná prodlužující řasenka pro extra objem L’Oréal Paris Paradise Extatic, 219 Kč

L’Oréal Paris Paradise Extatic voděodolná prodlužující řasenka pro extra objem, 219 Kč, koupíte v síti drogérií
Koupíte v síti drogerií.


Řasenka je sytě černá a řasy hezky prodlouží, ale zanechává žmolky a řasy poměrně dost slepuje. Na očích vydržela na koupališti celý den bez rozmazání, ale zato téměř nešla odlíčit, a to ani přípravky na olejové bázi.

Známka jako ve škole: 3

Dvoufázová řasenka L’Oréal Paris False Lash XFiber Xtreme Resist, 279 Kč

L’Oréal Paris False Lash XFiber Xtreme Resist dvoufázová řasenka, 279 Kč, koupíte v síti drogérií

Koupíte v síti drogerií.

Po nanesení byly řasy přirozeně zvýrazněné, tak akorát na denní použití, oddělené a neslepovaly se. Během dne se barva nedrolí ani nerozmazává, což oceňuji v létě při sportu. Velké plus je, že se snadno odličuje a nedráždí oči jako většina voděodolných řasenek, které jsem vyzkoušela.

Známka jako ve škole: 1

Voděodolná prodlužující řasenka s kartáčkem 360° Yves Rocher, 299 Kč

Voděodolná prodlužující řasenka s kartáčkem 360° Yves Rocher, 299 Kč, koupíte na www.yvesrocher.cz nebo v kamenných prodejnách

Koupíte na www.yvesrocher.cz nebo v kamenných prodejnách.

Jedinou výtku jsem měla k odličování, protože běžná micelární voda ani pleťové mléko nestáhly řasenku úplně, musela jsem proto sáhnout po odličovacím oleji. Ale chválím za výdrž, nejen ve vodě, ale i během horkého dne, kdy se člověk trochu zpotí. Navíc řasy díky ní vypadaly dobře. 

Známka jako ve škole: 1-

Voděodolný top coat Alcina, 300 Kč

Koupíte na www.alcina.cz

Voděodolný Top Coat Alcina, 300 Kč

Top coat, který udělá z každé řasenky voděodolnou? To je díra na trhu, kterou Alcina vyplnila parádně. Nechce se mi kupovat si na pár týdnů v létě voděodolnou řasenku, kterou nevypotřebuju a vyhodím. A většinou s ní ani nejsem příliš spokojená... Takhle jen svou oblíbenou přetřu top coatem a je hotovo. Byla jsem příjemně překvapená, že řasy neslepí a opravdu jim zajistí voděodolnost. Ovšem ne tak dokonalou, abych se mohla půl dne potápět pod vodou. Svůj běžný účel ale splní, jde odlíčit a zaslouží si plusový bod za skvělý nápad.

Známka jako ve škole: 1

Voděodolná řasenka Volume Glamour Push Up, Bourjois, 329 Kč

Voděodolná řasenka Wolume Glamour Push Up, Bourjois, 329 Kč, koupíte v parfumériích FAnn
Koupíte v parfumeriích FAnn.

Tato řasenka má krátké štětinky, které ale velice dobře řasy rozčesávají a tvoří jim objem. Vydrží jak koupání, tak celou noc na festivalu a jde lehce odlíčit pouze micelární vodou. Byla jsem s ní velice spokojená.
Známka jako ve škole: 1

Voděodolná řasenka Volume Reveal Waterproof, Bourjois, 399 Kč

Voděodolná řasenka Volume Reveal Waterproof, Bourjois, 399 Kč, koupíte v parfumériích FAnn

Koupíte v parfumeriích FAnn.

Balení řasenky obsahuje malé praktické zrcátko, se kterým se namalujete úplně všude. Řasenka má silikonový kartáček, který řasy hezky rozčeše. Barva se nerozmazává, a to ani v případě, že pláčete. Řasenka šla krásně odlíčit a nemusela jsem použít ani přípravky na olejové bázi.

Známka jako ve škole: 1

 

 
Autor: Aneta Valešová