Středa 30. září 2020
Svátek slaví Jeroným, zítra Igor
Oblačno, déšť 15°C

Psí superhrdina: Skončil s nožem v hlavě, aby zachránil svého pána

21. března 2019 | 06:00

Duke je psí superhrdina! Při každodenní procházce nasadil svůj krk, aby zachránil milovaného pána. Ozbrojeného zloděje sice úspěšně zastrašil, skončil ale s nožem zapíchnutým v hlavě. Smrti utekl jen o vlásek.

Gino Wensel z Jihoafrické republiky tráví se svým psem hodně času. Velmi se mu věnuje a Duke si jeho drahocenného času očividně váží. Při jedné z pravidelných procházek spatřil Duke podezřelého muže s nožem v ruce. Gino pachatele ještě ani nezaznamenal, Duke už se ale vrhal do akce.

Aby svého majitele bránil, začal vrčet a na lupiče zaútočil. Ten mu ale bohužel bodl nůž hluboko do hlavy a utekl. Gino psa popadl a dovezl ho na veterinární kliniku, tam se mu snažili zachránit život. Na rentgenu byla patrná rozsáhlá zranění, která statečného psa značně ohrožovala na životě.

Duka nejspíš zachránil jeho dobrý skutek, jelikož šance, že vyvázne živý, byla minimální. Po těžké operaci byl psí hrdina až nezvykle veselý a spokojený, proto si ho jeho majitel mohl brzy odvézt zpátky domů. 

Vděčný Gino se prý za život svého psa modlil. Říká, že nyní je dluh splacen. Věří totiž, že ho Duke zachránil, aby mu vrátil skvělou péči a lásku, kterou mu Gino poskytuje. Psí zachránce má na hlavě nyní velkou jizvu, kterou hrdě všem ostatním psům ukazuje. Gino ji má ale rád, je to jizva oddanosti a loajality!

Autor: Adéla Ondroušková