Na smrtelné posteli lidé nejvíce litují, že ztráceli čas s nesprávným partnerem | Pro ženy | Blesk.cz

Na smrtelné posteli lidé nejvíce litují, že ztráceli čas s nesprávným partnerem

16. ledna 2014 | 16:00

Je hrozné po něčem celý život toužit, ale stále to odkládat, protože na to zrovna není ten správný čas. Kolik takových lidí je mezi námi, valná většina. Je totiž jen hrstka takových, kteří by na sklonku života, na smrtelné posteli nelitovali, že v životě něco nestihli.

 


Život by se měl žít naplno, pokud nejste s něčím spokojeni, neměli byste trpět a změnit to, pokud možná co nejrychleji. Život vám mezi prsty proteče, ani nebudete vědět jak, a na smrtelné posteli už bude pozdě, litovat toho, že jste něco v životě neudělali jinak. Nebo že jste celý život trávili po boku jiného člověka jen proto, že vám to připadalo správné, ale nebyli jste šťastní. Pokud není člověk šťastný, nedokáže udělat šťastným ani nikoho jiného.

Vezměte si, kolikrát vy sami si říkáte: „Až bude jednou čas, tak …“ nebo něco podobného. Ovšem problém je v tom, že ten čas už třeba nebude. Pokud po něčem opravdu toužíte, nebuďte líní a udělejte to hned. Nikdy nevíte, co vás v životě čeká a odkládání nikam nevede, maximálně k tomu, abyste nakonec litovali, že jste odkládali.

Osudová láska

Tohle je seznam nejčastějších věcí, které lidé na sklonku života litují, že nikdy neudělali.
1. Že zůstávali ve špatném vztahu, protože bylo těžké ho opustit, ale bylo ve finále mnohem horší v něm pokračovat a ztratit tolik času sobě i tomu druhému.
2. To že se nenaučili další jazyk.
3. Necestovat a nevidět místa na zeměkouli, kam jste se toužili podívat. S věkem je to stále složitější, ale není to nemožné!
4. Litují, že měli strach něco vyzkoušet a nepřekonali to.
5. Trápí je také, že nedali výpověď v práci, která je nebavila.
6. Báli se říkat lidem, na kterých jim záleželo, že je mají rádi
7. Obětovali své štěstí pro druhé. Být hodný je jiná věc, ale obětovat se druhá.
8. Litují, že tolik pracovali, že neměli čas na nic jiného, nebo si to nedokázali užít, protože byli věčně ve stresu.
9. Že nikdy nedokončili to, co začali.
10. Nikdy v ničem neriskovali, speciálně v lásce.