Úterý 21. května 2024
Svátek slaví Monika, zítra Emil
Polojasno, bouřka 23°C

Víte, že existuje osm druhů bradavek? Které z nich máte vy?

 • 2. května 2024 | 06:00

  To, že prsa mají všechny možné tvary a velikosti, je vám určitě jasné, ale věděla jste, že jsou i různé druhy bradavek? Existuje jich osm různých druhů, a protože příroda je hravá, je dost dobře možné, že máte dokonce kombinaci dvou z nich. 

  Většina lidí je totiž značně asymetrická. Pojďme se tedy podívat, jaké to jsou.

 • Vyčnívající

  Autor: iStock

  V podstatě klasifikované jako „běžné“ nebo „normální“ jsou takové bradavky, které vyčnívají nad povrchem dvorce alespoň o pár milimetrů a směřují ven. Pokud je chladno, nebo je-li majitelka těchto bradavek vzrušená, vztyčí se ještě více a ztvrdnou.

  TIP NA VIDEO: Jak zdůraznit menší prsa?

  Video se připravuje ...
   • VIDEO: Petr Cífka/ BPŽ

 • Ploché

  Autor: iStock

  Na rozdíl od vyčnívajících bradavek tady nic nevyčnívá. Prso se zdá být v podstatě jakoby hladké, bradavka totiž splývá s povrchem dvorce a pouze tehdy, pokud je ženě zima, nebo když se vzruší, mohou bradavky malinko vystoupit.

   

  Podívejte se, jak si správně vyšetřit prsa:

  Video se připravuje ...
  Jak si správně vyšetřit prsa? Podívejte se na návod! • VIDEO: Adriana Krátká

 • Nafouknuté

  Autor: shutterstock

  Nejen bradavka, ale i celý dvorec jsou jako nafouknutý muffinek a sedí na vrcholku prsa. Jsou na omak měkké, ale samozřejmě že jako všechny ostatní ztvrdnou, pokud jsou vystaveny erotické stimulaci nebo se rapidně sníží teplota.

 • Vpáčené

  Autor: shutterstock

  Bradavky mohou být vpáčené několika způsoby. Nejmenší problémy způsobují ty, které jsou jen mírně vpáčené, a tak mohou být jednoduše stimulací dovedeny do stadia běžné bradavky. V nejtěžším třetím stadiu bývá jediným řešením problémů operace. Vpáčené bradavky dělají problém při kojení, dost často se ale stav v těhotenství upraví sám a bradavky vystoupnou.

  Podívejte se na video, kde odbornice radí, jak vyzrát podprsenkou na malá prsa:

  Video se připravuje ...
  Takhle vaše prsa nevyniknou! Chyby při výběru podprsenky na malá ňadra • VIDEO: Adam Balažovič/BPŽ

 • Jednostranně vpáčené

  Autor: Shutterstock.com

  Stejný problém jako u výše zmíněných – ale zde je pouze jedna taková bradavka. Jestliže se vpáčená bradavka u vás objevuje už od narození, potom je všechno v pořádku. Pokud se ovšem bradavka objevila náhle v pozdějším věku, bylo by dobré jít na vyšetření. Může to být totiž známka toho, že se něco děje!

  Podívejte se, jak cvičit, abyste měla prsa jako ve dvaceti:

  Video se připravuje ...
  Prsa jako ve dvaceti? Naučte se dělat pořádné kliky! • VIDEO: Adam Balažovič/BPŽ

 • Hrbolaté

  Autor: iStock

  Na prsních dvorcích mohou být hrbolky, což je absolutně přirozené. Tyto hrbolky se nazývají Montgomeryho žlázky a jsou to zvětšené potní žlázy. Každý je má, ale u některých lidí jsou viditelnější než u jiných. Při kojení mají za úkol zvlhčovat okolí bradavky. Mohou se zanítit podobně jako akné.

 • Chlupaté

  Autor: Shutterstock.com

  Ano, dámy – ani vy, které se stydíte za to, že vám z dvorců kolem bradavek vyrůstají chloupky, v tom nejste samy. Je to úplně běžná věc a je bezpečné si pomoct pinzetou, a ochlupení se tak zbavit. Každý máme v této oblasti folikuly, ze kterých mohou vyrůst chloupky, některé ženy mají k růstu ochlupení ale větší sklony než jiné.

 • Mnohočetné

  Autor: iStock

  Nebojte se, nejste žádný mutant, pokud máte o jednu – někdy i více než o jednu – bradavku navíc. Ty, které jsou navíc, bývají o něco menší, mnohdy vypadají trochu jako piha nebo mateřské znaménko. Jen pamatujte, že v době těhotenství se dočasně zvětší.

  Už víte, jaké máte bradavky? Podívejte se také, CO O VÁS PROZRADÍ TVAR A VELIKOST VAŠICH PRSOU.

   

Diskuse ke článku
.