Pátek 2. června 2023
Svátek slaví Jarmil, zítra Tamara
Polojasno 23°C

Snažíte se zachránit vztah? 10 znamení, podle kterých poznáte, že už to nemá cenu

...
8. prosince 2022 | 06:00

Nikdo z nás se nechce vzdávat bez boje. Pokud se však z vašehu vztahu stala jedna velká propast, ze které už není cesty ven, raději to vzdejte. Váháte, jestli vůbec stojí za to o vztah ještě bojovat? Tyto signály vám napoví, že už to opravdu nemá smysl.

V každém partnerském vztahu může nastat situace, kdy si najednou nevíte rady a lámete si hlavu s tím, zda má cenu o svého partnera ještě bojovat. Kdy je lepší vztah vzdát a hledat štěstí někde jinde?

VIDEO: Horoskop lásky na prosinec: Potkáte svou spřízněnou duši?

Video se připravuje ...
Horoskop lásky na prosinec: Potkáte svou spřízněnou duši? • VIDEO: Videohub

"Jedním z nejdůležitějších a nejčastějších signálů, jak poznat, že vztah nemá smysl, je to, že jste udělali vše, co jste mohli, a máte pocit, že nic víc už pro vztah udělat opravdu nejde. To je například ve chvíli, kdy jste se společně snažili o záchranu vztahu, ale nejde vám to a partner například odmítá jít za poradcem. Pokud jste společně vyčerpali všechny možnosti, pak je samozřejmě na každém z vás, abyste už nespoléhali na svůj protějšek a zamysleli se sami nad sebou, zda v takovém vztahu má cenu pokračovat," říká vztahový poradce Karel Chába.

1. Váš partner s vámi nechce trávit čas

Snažíte se neustále vymýšlet společný program, ale váš partner si pokaždé najde nějakou výmluvu a raději tráví čas mimo domov a s někým jiným? Asi vás to bude bolet, ale je to pouze známka toho, že s vámi prostě čas trávit nechce. Možná je to pro vás nepochopitelné, protože jste přece vždycky všechno dělali společně. Svého partnera ale bohužel nutit nemůžete, a proto věnujte svůj čas a energii raději sobě nebo někomu, kdo o to bude stát.

2. Jste úplně jiná 

Bývala s vámi sranda, a teď jste pořád vážná? Sršela jste energií a měla spoustu plánů, a teď jenom sedíte doma a není s vámi řeč? Je běžné, že od svého partnera přejímáte některé návyky, měníte názory. Nikdy by vás však partnerství nemělo změnit natolik, že zapomenete na své zásady, přání, touhy nebo cíle. Pokud máte pocit, že jste se bez svého partnera cítila více svobodná a šťastná, nejspíš jste si už odpověděla na otázku, zda má váš vztah ještě cenu.

3. Nemluvíte spolu

Komunikace je základ každého mezilidského vztahu. Bez ní nemůže žádné partnerství fungovat. Pokud jste si tedy všimla, že už si se svým partnerem tak moc nepovídáte, nesdílíte s ním své radosti i trable a spíše se před ním uzavíráte a raději vše probíráte s někým jiným, rozhodně je něco špatně. A nejspíš nastal čas odejít.

4. Pořád se jen hádáte

Promění se každá vaše běžná konverzace v hádku? Neumíte najít společnou řeč a na ničem se neshodnete? Může se jednat o krátkodobou krizi, kdy zkrátka nejste na svého partnera dostatečně napojená a vznikají problémy v komunikaci. Pokud tyto problémy přetrvávají a místo toho, abyste si sami sebe užívali, tak se jenom hádáte, vzdejte to. Uvidíte, že se vám nakonec uleví. "Vztah určitě nemá smysl, pokud jste v situaci, kdy máte ve vztahu problémy s komunikací, neustále se hádáte a nejste schopni problémy sami vyřešit. Tím se jen více vzdalujete jeden druhému a postupně i ztrácíte chuť do dalších pokusů o nápravu," říká Karel Chába. 

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

Autor: Aneta Valešová
Video se připravuje ...