Snažíte se zachránit vztah? 10 znamení, podle kterých poznáte, že už to nemá cenu | Pro ženy | Blesk.cz
Premium

Snažíte se zachránit vztah? 10 znamení, podle kterých poznáte, že už to nemá cenu

8. května 2020 | 06:00

Nikdo z nás se nechce vzdávat bez boje. Pokud se však z vašehu vztahu stala jedna velká propast, ze které už není cesty ven, raději to vzdejte. Váháte, jestli vůbec stojí za to o vztah ještě bojovat? Tyto signály vám napoví, že už to opravdu nemá smysl.

V každém partnerském vztahu může nastat situace, kdy si najednou nevíte rady a lámete si hlavu s tím, zda má cenu o svého partnera ještě bojovat. Kdy je lepší vztah vzdát a hledat štěstí někde jinde?

"Jedním z nejdůležitějších a nejčastějších signálů, jak poznat, že vztah nemá smysl, je to, že jste udělali vše, co jste mohli, a máte pocit, že nic víc už pro vztah udělat opravdu nejde. To je například ve chvíli, kdy jste se společně snažili o záchranu vztahu, ale nejde vám to a partner například odmítá jít za poradcem. Pokud jste společně vyčerpali všechny možnosti, pak je samozřejmě na každém z vás, abyste už nespoléhali na svůj protějšek a zamysleli se sami nad sebou, zda v takovém vztahu má cenu pokračovat," říká vztahový poradce Karel Chába.

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 1 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium
Autor: Aneta Valešová