10 znamení, že je to láska na celý život | Pro ženy | Blesk.cz

10 znamení, že je to láska na celý život

 • Našla jste lásku na celý život? Dokážeme to odhadnout!
  4. září 2014 | 06:00

  Nebudeme předstírat, že máme nějaký univerzální recept, neboť láska a vztahy jsou složitou alchymií. Přesto lze na základě vědeckých studií i praxe psychologů a manželských poradců definovat faktory, které je dobré při výběru životního partnera zohlednit. Takže pokud za sebou máte fázi růžových brýlí a motýlů v břiše a můžete se na svého vyvoleného podívat z rozumového hlediska, pomůžeme vám odhadnout, zda je to ten pravý.

 • Láskou by vás snědl

  Lindsay Lohan je od Liz Taylor na fotce k nepoznání
  Zamilovanost je podle odborníků chemická reakce v lidském mozku. Ať už věříte na toto racionální vysvětlení, nebo v něco esoteričtějšího, vzájemná chemie je v lásce to úplně nejzákladnější. Váš partner vám musí tzv. vonět. Je-li vám jeho lidské pižmo nepříjemné, vězte, že o moc lepší to časem nebude. A s věkem naopak horší. Dramatička a expertka na nonverbální komunikaci Daniela Fischerová říká, že pokud si dovedete představit, že bez odporu olížete svého drahého po celé ploše jeho těla, existuje veliká pravděpodobnost, že spolu vydržíte opravdu dlouho. Podotýká však, že stále existuje řada faktorů, které to mohou změnit. Například patologické chování jednoho z partnerů.

 • Řeč těla


  Proč je tolik žen, které zůstávají samy bez chlapa?
  Nonverbálními znaky si dáváme najevo již prvotní zájem. Ženy si kroutí vlasy, muži sedí rozkročmo a hledí na ženu zpříma apod. Podobně si dávají řadu věcí najevo i partneři. Pokud se vám partner dívá často zpříma do očí, má k vám ochranářská gesta a umíte spolu usínat přitulení, je zde velká pravděpodobnost, že váš vztah má budoucnost.

 • Sex je váš  Mírně neortodoxní postoj zaujímají Francouzi k sexu
  Můžete si malovat, co chcete, ale pokud vám to už v počátcích vztahu skřípe v posteli, je opravdu nejlepší se na to vykašlat. Jasně, na začátku občas trochu trvá, než přijdete na to, jak se to vašemu partnerovi libí nejvíce, to je normální. Ale pokud má jeden nebo druhý z milování nepříjemné pocity, už se to nejspíš nezlepší. A vůbec to neznamená, že on je špatný milenec, nebo vy mizerná milenka. Někdy si lidé zkrátka nesednou.

 • Puťka domácí a lev salonů nemohou být v jedné kleci


  Chlap nás někdy dokáže rozčílit naprostou maličkostí.
  Na počátku vztahu to často nebývá patrné, ale pokud máte diametrálně odlišný temperament, tedy jeden z vás je velice společenský a druhý spíš samotář, pravděpodobně začnete na tento rozdíl v povahách často narážet. Společenský bude trpět na samotě u lesa a samotář uprostřed bujarých večírků. Hledejte někoho, kdo je vám temperamentem bližší. Pravdou je, že protiklady se svým způsobem přitahují, ale vzácně jim to spolu funguje.

 • Hip Hop vs. světový mír


  Hip hop
  Možná vás na počátku svedl do hromady společný zájem o nějaký hudební žánr nebo jiné hobby, ale pro dlouhodobý vztah není zase tak důležité, zda oba posloucháte pop nebo metal. Mnohem důležitější je, zda máte blízké morální postoje a pohled na svět. Možná vám to přijde na hlavu, ale věnujte v prvních měsících vztahu trochu pozornost tomu, jaké názory má váš partner na okolní svět a zda se shodují s vašimi. Jste-li přesvědčením ateistka, těžko budete budovat harmonický vztah s praktikujícím katolíkem. Podobně vám mohou láskou zamíchat třeba rasismus, xenofobie, rozdílné politické názory, jiný pohled na vzájemnou sounáležitost atd.

 • Slovo dělá chlapa


  Opravdová kamarádka vá nenechá ve štychu, ani když vás složí chřipka
  Je nesmírně důležité, aby se na sebe mohli partneři spolehnout. Buďte proto ostražitá a všímejte si, pokud váš milovaný neplní slovo. A to nejen vůči vám. Pokud se vykašle na kamaráda v nouzi, jednou to může udělat vám. Nestará-li se o své děti z předešlého manželství, nečekejte, že to ve vašem případě bude jinak. Neumí -li přijít včas na schůzku, zřejmě bude mít i problém přijít včas do školy, do práce, odevzdat včas projekt atd. Tedy, že ho zřejmě nečeká velká kariéra nebo podnikatelský úspěch.

 • Rodinné konstelace


  Velká rodinná oslava
  Nemáme ani tak na mysli tuto poměrně populární psychologickou disciplínu, jako obecně zázemí, z něhož oba partneři pocházejí. Pokud vám je do dvaceti, budete nejspíš nesouhlasit, ti starší mi spíš dají za pravdu, že podobné sociální, kulturní a rodinné zázemí dlouhodobé vztahy utužuje. Nejde tolik o to, zda jsou vaši rodiče rozvedení, kolik máte sourozenců a kde jste vyrůstali, jako spíš zda máte podobné sociokulturní kořeny. Čím více jsou propletené, tedy máte li podobný náhled na svět, patříte zhruba ke stejné sociální třídě, máte srovnatelné vzdělání, vaše rodiny žiují podle podobných tradic apod. tím větší šance je, že projdete krizovými životními situace úspěšně a ruku v ruce.

 • Nemyslíš, zaplatíš


  Láska a peníze se často neslučují.
  Zamilovaní to neradi přiznávají, ale peníze a majetek mají ve vztahu velikou roli. To jaký máte postoj k penězům, jak s nimi umíte zacházet, jste zodpovědní a také jakou jim přisuzujete váhu, bude ovlivňovat váš společný život více, než si myslíte. Takže pokud vám už není náct a jeden nebo druhý máte každou chvíli hluboko do kapsy nebo dokonce děláte dluhy, měla byste zpozornět. Stejně tak, když zjistíte, že by si miláček pro korunu nechal koleno vrtat.

 • Ego až na druhém místě


  Nevnímá vás přítel a nediskutuje s vámi o ničem? Pak je čas ho opustit.
  Nevnímá vás přítel a nediskutuje s vámi o ničem? Pak je čas ho opustit.
  Další naprosto nezbytnou vlastností pro dlouhodobý harmonický vztah je velkorysost. Pokud se váš milenec neustále na někoho zlobí, rozčiluje se kvůli hloupostem a vyjmenuje vám seznam lidí, s nimiž už do smrti nepromluví, je dost pravděpodobné, že mu nadhled, velkorysost a schopnost odpouštět bude chybět i vůči vám a vašim budoucím dětem. Takový člověk zkrátka upřednostňuje své ego a na ostatních mu moc nezáleží. Nemluvě o tom, že z něj brzy bude hrozně otravný morous.

 • Navždy spolu


  Léto je konečně tu! Nejvyšší čas vytáhnout své dvoukolé miláčky na projížďku.
  Umíte si představit, že jste spolu 24 hodin sami, zavřeni ve tmě a v malé místnosti? Myslíte si, že si budete mít, co povídat? Chystáte -li se vstoupit do manželství, budete v takové situaci po zbytek života. Tedy pokud se nerozejdete. Je proto výhodou, když máte společné zájmy. Nemusíte je samozřejmě sdílet všechny, ale alespoň dva tři, se opravdu šiknou. Váš každodenní život pak bude naplněn sdílením, i když zrovna přijdou těžké časy. Umět společně relaxovat je v případě lásky na celý život k nezaplacení.

   

  PS. Určitě jsme nevyčerpaly všechna znamení, podle kterých lze alespoň trochu odhadnout, zda jsme konečně potkaly toho pravého. Napište nám své postřehy do komentářů a ty nejzajímavější do článku doplníme!

   

   

Diskuse ke článku
.