Přílohy, po kterých nepřiberete! Pochutnáte si, a ještě zhubnete

 • Přílohy, po kterých nepřiberete! Pochutnáte si, a ještě zhubnete
  18. září  2017 
   06:00

  Bojíte se příloh, protože obsahují sacharidy? A proto je raději vynecháváte? Pak byste měli vědět dvě věci. Za prvé: úplně bez sacharidů to nejde, chyběly by vám energie a živiny. A za druhé: není to zase takové zlo, jen si musíte hlídat množství. Nebojte se vyzkoušet i jiné přílohy než obligátní těstoviny, brambory a rýži! 

 • Fazole

  V kuchyni uděláte z fazolí spoustu lahůdek.
  Autor: Shutterstock.com
  Je jedno, jaký druh fazolí zvolíte. Všechny obsahují hodně vlákniny a jen málo cukru. Navíc jako všechny luštěniny obsahují také proteiny. Studie dokonce prokázala, že ti, kteří jedí fazole, bývají štíhlejší, ačkoli snědí více jídla, než ti, kteří je nejedí.

 • Sladké i běžné brambory

  sladké bramboty
  Autor: Shutterstock
  Všechny brambory ve slupce jsou tou nejlepší volbou pro dietní jídelníček. 100 g brambor obsahuje jen 284 kJ na 100 g. To z nich činí tu úplně nejdietnější přílohu hned po listovém salátu, ale toho se nenajíte. Sladké brambory navíc obsahují karoten, vitamin C a proteiny.

 • Quinoa

  Quinoa
  Autor: Shutterstock
  Jeden hrnek obsahuje 5 gramů vlákniny a současně také proteiny. To činí z této "pseudoobiloviny" s českým názvem merlík chilský naprostý dietní hit. Existuje ve třech druzích. Bílá s jemnou máslovou chutí se nejvíce podobá rýži, ale má mnohem méně kalorií. Červená chutná po oříšcích a je skvělá jako příloha i do salátů. Stejně tak černá, ta je chuťově nejvýraznější. U nás ji seženete zatím především v obchodech se zdravou výživou.

 • Popcorn

  Schválně, za jak dlouho posbíráte všechna zrníčka?
  Autor: Shutterstock.com

  Budete se divit, ale popcorn je vlastně celozrnný. Pokud zvolíte ten připravený v mikrovlnce, tedy bez másla a přidané soli, máte mísu dietní dobroty. Má sice na 100 g přes 1400 kJ, ale zkuste sníst 100 g, když neváží skoro nic.

 • Ovesné vločky

  Quinoa
  Autor: Shutterstock
  Že jsou ovesné vločky vynikajícím zdrojem sacharidů, je obecně známo. Navíc obsahují hodně vlákniny a snižují hladinu cholesterolu v krvi. Jen se musíte vyhnout slazeným variantám. Skvělé jsou třeba ovesné keksy, které seženete například v Marks & Spencer.

 • Dýně

  Máslová dýně
  Autor: Shutterstock.com
  Dýně, kterou seženete v podstatě po celý rok, je dalším skvělým zdrojem sacharidů. Jen jeden hrnek pečené dýně má 22 g, přitom 6 z nich tvoří vláknina. Navíc je dýně plná karotenu, který je skvělým antioxidantem. Zkuste třeba dýňové pyré, které se skvěle hodí k masu.

  A ještě jeden tip na hubnutí: pijte vodu! Podívejte se, jak to funguje!

  Video se připravuje ...
  Chcete zhubnout rychleji? Zvyšte příjem tekutin! • VIDEO: Igor Hellebrandt

   

/
Klíčová slova:

Diskuse ke článku

.

Aplikace a kalkulačky

BMI
kalkulačka
Výpočet
energetického
příjmu

Jídelníčky na míru

Vyberte si jídelníček na míru
a hubněte konečně efektivněji