Andrea Verešová cvičí 10 let jógu! Vděčí jí za postavu?

Jóga jí pomohla zůstat ve formě během těhotenství a rychle se vrátit po porodu na svou váhu.
Foto: časopis Dieta
27. února  2017 
 06:00

V březnové Dietě, která právě vychází, najdete rozhovor i s Andreou Verešovou, která v něm mluví o tom, co pro ni znamená jóga a jak jí pomohla při hubnutí po porodu. Modelka je jí věrná od konce prvního těhotenství, tedy téměř deset let. Jak vypadají její dny, jak odpočívá? A vede k józe i dceru a syna? 

Když vás člověk sleduje na sociálních sítích, má pocit, že pořád cvičíte jógu. Co pro vás znamená?

Jóga není sport, ale životní styl. Díky ní se cítím líp fyzicky i psychicky. Zklidňuje mysl, protahuje tělo, čistí lymfatický systém a zvyšuje imunitu. Je unikátní cestou ke zlepšení pružnosti těla, pevnosti svalů, vytrvalosti a rovnováhy. Ideální mix, který vás nutí se stále zdokonalovat a posouvat limity.

Kolik let ji cvičíte?

Jógu jsem znala dlouho, ale pravidelně jsem začala cvičit až v těhotenství. Do té doby jsem byla zvyklá na dynamičtější cvičení, které jsem musela v pokročilém stadiu těhotenství opustit. Pravidelně cvičím již více než deset let.

Video se připravuje ...
Cvičíte jógu, abyste zhubli? Blbost, tvrdí lektorka! • VIDEO: Adam Balažovič/BPŽ

 

Kdo vás k ní přivedl?

Od dětství mě zajímala východní kultura a filozofie. Lákalo mě vše ezoterické, nové, neprobádané. Ve dvanácti jsem poprvé četla o Silvově metodě nebo kineziologii, jedné z nejznámějších metod alternativní medicíny. Je postavena na poznatcích tradiční asijské medicíny, která respektuje jednotu těla a ducha. První knihu o józe jsem našla v maminčině knihovně. Se zaujetím jsem ji začala číst a věnovat se cvičení.

Říkala jste, že naplno jste se do jógy pustila ve vysokém stupni těhotenství. Není na vás teď málo energická?

O józe kolují různé fámy, jednou z nich je, že není náročná a energická. Opak je pravdou. Například slow flow jóga je opravdu pomalá a každá pozice se dlouze prodýchává, o to je však náročnější v pozici setrvat. Power jóga je zase hodně dynamická a garantuju vám, že se u ní zapotí každý.

Učíte ji i své děti? Berete případně s sebou na cvičení svého muže?

Když cvičím ráno o víkendu pozdrav slunci, děti se občas přidají a protáhnou se se mnou. Není to pravidlo a ani je k tomu nenutím. K józe, jako ke každému jinému sportu, si musí najít cestu každý sám. Manžel cvičí jen určité ásany, a to hlavně v případě, že ho třeba začnou bolet záda.

 

Kde cvičíte nejraději?

Doma. Svůj cvičební program si flexibilně upravuji podle toho, kolik mám času a jak náročný pracovní den mě čeká. Zpravidla si dávám do těla ráno, když děti odejdou do školy, to se pak snažím mít aspoň hodinku jen pro sebe. Samozřejmě mi to nevyjde vždy.

Kde pro vás bylo nejhezčí místo ke cvičení?

Hrozně mě baví cvičit na pláži při východu slunce. Ten všude panující klid, čistý svěží vzduch a několik pozdravů slunce… Jak lépe začít den?

Pomohla vám jóga i v tom, abyste se po dětech rychle dostala zpět ke svým mírám?

Jóga mi pomohla zůstat ve formě během těhotenství a po porodu jsem se díky ní dostala velmi rychle na svou váhu. Nemůžu ale říct, že je všespasitelná. Je důležité jíst vyváženě, pravidelně se hýbat a hlavně se mít ráda. To je podle mě svatá trojice v cestě za pohodovým a spokojeným životem.

 

Autor: časopis Dieta


Více z rozhovoru s Andreou Verešovou se dozvíte v březnové Dietě, kde najdete mimo jiné velký detox plán a návod, jak mít víc energie, společně se zeleným a křupavým jídelníčkem na jaro. O józe promluví nejen Andrea Verešová, ale také jógový guru Vašek Krejčík a svou lekci na míru si můžete vybrat podle znamení zvěrokruhu.

 

 

 

 

 

 

Autor: red

Diskuse ke článku

.

Aplikace a kalkulačky

BMI
kalkulačka
Výpočet
energetického
příjmu

Jídelníčky na míru

Vyberte si jídelníček na míru
a hubněte konečně efektivněji