Středa 6. prosince 2023
Svátek slaví Mikuláš, zítra Ambrož / Benjamín
Zataženo, sněžení -2°C

Ivana Trump slaví 68. narozeniny: Jak s ní jde čas?

Fotografie
20. února 2017 | 11:57

Bývalá manželka prezidenta USA Donalda Trumpa má dnes svůj narozeninový den. Jaký je její životní příběh a jak se mění v průběhu let? Uvidíte ve fotogalerii!

Ivana je bývalá lyžařka, která se v roce 1972 dokonce dostala jako náhradnice do československého olympijského týmu. Díky tomu tehdy mohla jako jedna z mála vycestovat i mimo východní blok. A tak pro ni bylo poměrně snadné utéct po tragické smrti své první velké lásky, kterou byl textař Jiří Štaidl, za hranice do sousedního Rakouska.

Jak přesně se jí to povedlo, to nikdo neví. Zanedlouho se provdala za Alfreda Winklemayera, ale manželství dlouho nevydrželo. Po rozvodu Ivana emigrovala do Kanady a později se přestěhovala do New Yorku, kde se seznámila s multimilionářem Donaldem Trumpem. Ten měl slabost pro krásné blondýnky, a tak ho Ivana nemusela příliš dlouho uhánět. V roce 1977 se stala paní Trumpovou.

Jejich manželství trvalo patnáct let a mají spolu tři děti. Nejstarší Donald John Jr. je ženatý a má pět dětí. Prostřední Ivanka je vdaná za amerického pdnikatele, se kterým má tři děti. A tak je dnes Ivana osminásobnou babičkou. Nejmladší syn Eric je zatím bezdětný.

Přestože se ctižádostivé Ivaně manželstvím s bohatým Donaldem splnil sen, soužití s ním nebylo zrovna jednoduché. Jak už jsme psaly, pro krásné ženy měl zkrátka slabost, a tak mladé milenky byly téměř na denním pořádku. V roce 1992 jí už došla trpělivost a požádala o rozvod. Majetkové vyrovnání bylo tehdy hodně štědré, a tak se Ivana po rozvodu stala opravdu horkým zbožím. Navíc se během manželství s Donaldem aktivně zapojovala i do jeho byznysu, a tak získala spoustu cenných zkušeností.

Velká suma na bankovním účtě jí však štěstí v lásce nepřinesla. Její třetí a následně i čtvrté manželství skončilo opět rozvodem. Jedno se jí ale nedá upřít: její obchodní dovednosti jsou opravdu obdivuhodné. Její majetek v současnosti přesahuje hodnotu několika desítek miliard korun a stále roste. Měla sice poměrně slušný odrazový můstek v hodnotě 25 milionů dolarů, které dostala po rozvodu s Donaldem, ale podnikatelského ducha rozhodně nezapře.

Video se připravuje ...
Ivana a Donald v reklamě na pizzu • VIDEO: youtube.com_ Las Vegas Time Machine /BPŽ

V České republice, v New Yorku, ve Francii, Londýně i na Floridě vlastní několik domů. Mimo to nechává stavět mrakodrapy po celém světě, vydává knihy, a navíc podniká v oblasti kosmetiky.

Autor: luh, Anz