5 nejhloupějších výmluv, proč nezačít s dietou. Konečně je zapomeňte! | Pro ženy | Blesk.cz

5 nejhloupějších výmluv, proč nezačít s dietou. Konečně je zapomeňte!

 • Ještě jednu čokoládu a pak už budu opravdu držet dietu
  21. července 2014 | 06:00

  Začít s dietou, bojovat s lety budovanými špatnými návyky a zlozvyky, je vážné rozhodnutí, které vyžaduje odvahu a odhodlání. A právě toho se nám nejčastěji nedostává. Poradíme vám, jak vyhrát nad nejčastějšími výmluvami, kterými si obhajujeme, že hubnout nemá cenu.

 • Nikdy nebudu tak atraktivní, jak bych si představovala. Proč se snažit?

  Vyberte si reálný vzor

  Je třeba si nastavovat reálné cíle. Pravděpodobnost, že budete po zhubnutí vypadat jako Tyra Banks, je nulová. Tak totiž vypadá sotva 1% celosvětové populace. Zvolte si reálný vzor. Třeba štíhlejší kamarádku. To, že ani po zhubnutí nebudete vypadat jako topmodelka, neznamená, že vaše nové tělo nezmění váš život k lepšímu.

 • Už několikrát jsem to nevydržela, takže to stejně nemá cenu.

   

  Většina di

  Asi každý, kdo držel dietu, ji někdy vzdal.
  etářů má za sebou prohry. Buď v dietě nevytrvali nebo váhu znovu nabrali. Ale obrovské množství z nich nakonec uspělo. To, že jste doposud v dietě selhávala, tedy neznamená, že selžete znovu.

 • Když držím dietu, jsem v depresi, unavená a nervózní.

  Stres a únava dietu provázet nemusí

  Ano, extrémní diety s nízkým denním příjmem energie či ty, které vylučují sacharidy, mohou mít vliv na vaši náladu. Budete –li však hubnout pomalu pod odborným vedením, nebudete mít hlad, ani se cítit unavená, ani mít mizernou náladu. Naopak. Potvrzuje 10 z 10 úspěšných dietářek.

 • Moje problémy se nevyřeší, když zhubnu.

  S nově nabytým sebevědomím se problémy řeší snáze

   

  Samozřejmě záleží na tom, z čeho vaše problémy pramení. Samotný úbytek váhy za vás hypotéku nezaplatí. Ale se zvýšeným sebevědomím a příjemnějším vzhledem se všechny problémy řeší snáze.

 • Stejně si toho nikdo nevšimne.

  Lidé s nadváhou se cítí neviditelní

  Možná máte pocit, že jste pro své okolí neviditelná, ale nenechte se mýlit. S prvními kily vás začnou přítelkyně určitě chválit, vyptávat se jako to děláte, že vám jdou kila dolů a nakonec si toho všimnou i muži.

Klíčová slova: dieta, výmluvy
Diskuse ke článku
.