Úterý 22. září 2020
Svátek slaví Darina, zítra Berta
Jasno 23°C

Dietní triky celebrit: Gisele Bündchen jí chilli, Miranda Kerr vsadila na kokosový tuk

15. července 2013 | 13:00

Nikdo nedokáže držet přísnou dietu celý život, ale malé triky, jak si udržet vysněnou postavu se dodržovat dají. Taková dietní tajemství mají i celebrity.

Gisele Bündchen zrychluje spalování

Jak si udržuje postavu slavná modelka? Její tajnou zbraní je obyčejné chilli, díky kterému má Gisele rychlejší metabolismus a snadněji se zbavuje tuků.

Chilli jako spalovač tuků
Látky obsažené v chilli, které mají na svědomí jeho pálivost, způsobují oxidaci tukových tkání, zvyšují sekreci žaludečních šťáv a zrychlují spalování a to až dvojnásobně.

Jane Seymour je na svůj věk neuvěřitelně půvabná žena!
Jane Seymoure si zakazuje sladké

Jak je možné, že vypadá herečka ve svých dvaašedesáti letech tak báječně? Ctí totiž jednoduché pravidlo: Žádné sladkosti. Kalorické bomby z cukrárny vyměnila za jinou pochoutku, kdykoli jí honí mlsná si mražené ovoce.

Místo čokolády ovoce
Ovoce obsahuje fruktózový (ovocný) cukr, který je mnohem bezpečnější a zdravější než ten rafinovaný, který se ukrývá v čokoládových tyčinkách a jiných pamlscích. Má totiž nízký glykemický index a tak je pro tělo a štíhlou linii mnohem bezpečnější. Díky tomu, že ovoce navíc obsahuje enzymy štěpící cukry a také vysoký podíl vlákniny, snižuje množství cukru uvolněného do krve a naopak zrychluje trávení.

Angelina Jolie přišla v průsvitných šatech
Angelina Jolie ujíždí na dušeném masu

Když musela Angelina Jolie zhubnout pro roli Lary Croft, vsadila na dušenou stravu. A ta jí zůstala i nadále. Jejím oblíbeným pokrmem je dušený mořský vlk nebo dušené hovězí se zeleninou. Navíc se zřekla mléčných výrobků a nahradila je sójovými.

Dušené maso je zdravější
Příprava dušením je jednou z nejzdravějších, ať už se jedná o maso nebo zeleninu.Působení páry snižuje dobu tepelné úpravy masa a tak dochází k jen malým ztrátám živin a vitamínů, které obsahuje. Navíc se maso dělá jen na vodě a ne na tuku, takže je jasné, že je to ideální příprava při dietě.

Australská topmodelka Miranda Kerr nafotila sexy snímky ve spodním prádle do katalogu Victoria's Secret.
Miranda Kerr vsadila na kokos

Modelka a manželka herce Orlanda Blooma vypadá skvěle i jako maminka a tak je jasné, že musí mít nějaký tajný recept. Tím, co jí pomáhá se štíhlou linií je kokosový olej, kterého denně spořádá asi 4 lžíce. Jak sama říká, dává si ho do všeho, do salátu, k přípravě masa i do zeleného čaje. A když jí trochu zbude, dá si ho na vlasy.

Kokosový olej ideální na hubnutí
Kokosový olej obsahuje nasycené mastné kyseliny, ale za to žádný cholesterol. Snadno se vstřebává a neusazuje se v těle, navíc se spaluje až na glukózu, která pak představuje pro tělo rychlý zdroj energie, který ale vydrží až několik hodin, takže zamezuje brzkému pocitu hladu a chuti na sladké. Díky tomu, že se nepřepaluje je vhodný nejen do studené a teplé kuchyně, ale také na smažení. Navíc dodá jídlům exotickou chuť kokosu.

Herčka Meryl Streep chce natáčet filmy dokud jí to léta dovolí
Meryl Streep si dopřává červené víno

Oscarová herečka potřebovala zhubnout pro roli „Ďáblice“ Mirandy ve filmu Ďábel nosí Pradu a protože se nechtěla trápit, vsadila na červené víno. A už jí to zůstalo.

Sklenka červeného každý den pomáhá s hubnutím
Červené víno obsahuje látku resveratrol, která je nejen zdraví prospěšná, ale také dokáže přispět k rychlejšímu hubnutí. Navíc obsahuje červené víno antioxidanty, takže pokud jej pijete s mírou, bude vám ku prospěchu.

Německá supermodelka Heidi Klum.
Heidi Klum pije ocet

Topmodelka a zasloužilá matka Heidi Klum vsází na účinky jablečného octa. Několik minut před každým jídlem si dá lžíci jablečného octa a tím sníží svou chuť k jídlu.

Zázračný jablečný ocet
Jablečný ocet zrychluje metabolismus, čistí organismus a odstraňuje toxiny z těla. Díky pektinu, který jablečný ocet obsahuje, dokáže navíc zlepšit kvalitu pleti a vlasů.