Paleolitická dieta: Celebrity se cpou jako neandrtálci | Pro ženy | Blesk.cz

Paleolitická dieta: Celebrity se cpou jako neandrtálci

12. února 2013 | 09:44

Chcete zhubnout? Pak se dejte na paleolitickou dietu a jezte jako naši předci v době kamenné.

Jak to funguje
Podle amerického experta Dr. Eatona máme jen nepatrně jiné geny, než naši předkové v době kamenné, proto by nám měla vyhovovat stejná strava. Dieta je založena na nízkém podílu sacharidů a na vynechání mléčných a pšeničných produktů. Nemusíte počítat gramy ani kalorie, zlaté pravidlo u této diety zní: Přestaňte jíst, když jste sytí. Podle amerických expertů pomáhá dieta nejen zhubnout, ale také dokáže chránit před kardiovaskulárními chorobami nebo rakovinou žaludku.

Co jíst
Libové maso, drůbeží maso, ryby a mořské plody, vejce, ovoce a zeleninu s nízkým obsahem škrobu, ořechy a semena. Dopřát si můžete zastudena lisované oleje, avokádo, sušené ovoce, čaj a kávu bez mléka a cukru.

Co nejíst
Pšeničné výrobky, luštěniny, mléčné výrobky, konzervované a nakládané potraviny, brambory a ovoce či zeleninu s vysokým obsahem škrobu, tučné maso, solené potraviny a šumivé nápoje.

Dieta, při níž podle teorie Dr. Eatona, můžete každý týden 1-2 krát zhřešit a dát si zakázanou potravinu, obsahuje hodně bílkovin, díky nimž se budete cítit rychle sytá. Paleolitická dieta obsahuje všechny výživové prvky, pouze vitamín D je v ní obsažen v malém množství, proto byste jej měla dodávat tělu v podobě doplňků stravy. Této dietě propadla nejedna hollywoodská hvězda. Dopustit na ní nedá herečka Jessica Biel, zpěvačka Miley Cyrus nebo herec Matthew McConaughey.

Jídelníček
Snídaně: Losos s bylinkami a ořechy
Oběd: Zeleninový salát s olivovým olejem a citrónovou zálivkou, krůtí prsa, mandle a maliny
Večeře: Telecí přírodní řízek, zeleninový salát s melounem a slunečnicovými semínky.

6 potravin, ve kterých se skrývá cukr