Neděle 26. března 2023
Svátek slaví Emanuel, zítra Dita
Oblačno, déšť 12°C

Dieta 2011: 10 účinných triků proti hladu

Než zasednete k jídlu, pořádně se napijte. Zaplníte žaludek a sníte toho o dost míň.
15. ledna 2011 | 07:17

Jestliže jste si už vybrali tu správnou dietu a začínáte s ní, počítejte, že první dny budou perné. Žaludek máte roztažený a často se bude ozývat dost hlasitě. Protože výrazně snížíte příjem energie, pocit hladu se určitě dřív nebo později dostaví. Netlumte ho »zázračnými« pilulkami, ale vyzkoušejte triky, které pro vás Blesk připravil.

Hlad je převlečená žízeň, říkají si často štamgasti v hospodě. A něco na tom tvrzení je. Jedna z účinných rad, jak se zasytit, nabádá k tomu, abyste hodně pili. A nejlépe před jídlem. Poté zkonzumujete míň potravy a utišíte kručící žaludek. Ještě účinnější bude, pokud si dáte před jídlem vlákninu a pořádně ji zapijete.

 

Jak vyzrát nad hladem

1. "Žvýkací" jogging
Pokuste se každé sousto 30krát přežvýkat. Pokud se nemůžete ubránit polykacímu reflexu, nechte kousek jídla sklouznout do žaludku a pak žvýkejte dál.

2. Jezte pomalu
Dejte si za úkol, že u stolu dojíte vždy jako poslední. Ti, kdo jedí pomalu, se dříve nasytí a snědí toho pak méně.

3. Trik modrého talíře
Modré nádobí brzdí chuť k jídlu. Modré potraviny skoro neexistují, takže oči si s touto barvou nespojují jídlo. Používejte také malé talíře, pak toho automaticky sníte méně.

Hubněte s našimi recepty

Chcete shodit nějaké to kilo, ale nevíte, jak na to? Zkuste omezit příjem kalorií. Že nevíte, jaké jsou nutriční hodnoty jídel, které doma připravujete? Začněte připravovat jídla podle našich chutných receptů. U každého z nich najdete rozpis nutričních hodnot. Zjistíte zde, nejen kolik kalorií obsahuje jedna porce, ale i kolik bílkovin, tuků, sacharidů a cholesterolu. A také tip tip, jak přijaté kalorie spálit. A navíc zde najdete i BMI kalkulačku, která vám prozradí, jak jste na tom s vaší váhou.

4. Nejezte u televize
Při napínavém filmu si ani nevšimnete, že už jste sytí. Naopak, jíte automaticky stále dál.

5. Rozsviťte si
Ve světlých místnostech jí člověk méně. Pokud se smráká, tak si na pokrm pořádně posviťte.

6. Jídlo silně okořeňte
Kořeňte curry, pepřem nebo pálivou paprikou, pak se nasytíte rychleji.

7. Vše kyselé zesiluje sytící efekt jídla
Naložte si na talíř častěji kyselou okurku, čalamádu nebo houby naložené na kyselo. Ani kyselé zelí není od věci. A ještě má hodně vitaminu C.

8. Čichejte vanilkový olej
Zapalte si před jídlem vanilkovou svíčku nebo do aromalampy kápněte vanilkový olej. Tato vůně potlačuje chuť k jídlu.

9. Pijte vodu
Vypijte před každým jídlem velkou sklenici vody. Naplníte žaludek a zmírníte hlad.

10. Zasyťte se vlákninou
Abyste hlad potlačili a žaludek pořádně »zaplácli«, dejte si vlákninu. Tu koupíte ve formě tablet nebo sypanou. Budete mít plný žaludek a při trávení vás vláknina důkladně pročistí. Ne nadarmo se jí říká "kartáč na střeva".

Autor: Iva Dvořáková, Andrea Fajkusová, Klena
Video se připravuje ...