Cvičte s námi v karanténě! Cviky na každý den – krásné hýždě za 10 minut!

Video se připravuje ...

11. března  2021 
 06:00

V Blesku pro ženy jsme pro vás připravili krátká videa s jednoduchým cvičicím programem, která vám dodají chuť a inspiraci zůstat fit! Začínali jsme vnitřními stehny, včera jsme pokračovali pevným bříškem a dnes se Kristýna zaměřila na hezké hýždě a nohy. Lekce trvá pouze 10 minut a je určena jak pro začátečníky, tak i pokročilé.

 

V tomto díle Kristýna zvolila cviky na krásný zadeček a pevné nohy. Budete potřebovat pár kluzkých sportovních ponožek, protože tentokrát se cviky budou střídat z podložky na podlahu. Nebojte se, není to nic, co by každá z nás nezvládla.

 

Nezapoměňte se před cvičením i po něm pořádně protáhnout, aby vás nebolely svaly!

 

V první fázi videa si zadřepujeme široké dřepy. Chodidla tedy vytočte směrem ven a snažte se klesnout tak, aby vaše pánev byla rovnoměrná s podlahou. V dřepech posilujete velké stehenní svaly, proto je právě tento cvik univerzální pro rozvoj svalové hmoty a spalování tuků. V tom vám pomůže i následující cvik, při kterém využijete právě ponožky. Myslete na správný postoj a správně u toho dýchejte.

 

 

Po 30sekundové pauze se vraťte na podložku a lehněte si na bok a zvedejte nohu do vzduchu. Následně ji pak přitahujte k tělu, jako byste dělala dřep na jedné noze. Skvěle tím podpoříte cviky, které jste prováděla předtím. 

 

Na boky a zadeček si Kristýna připravila cviky fire hydrant, kdy si nohy dáte do 90 stupňů a zvedáte jednu nohu v tomto úhlu do vzduchu. Tento cvik se dá provádět i z pozice kočky, kdy jste opřená na " všech čtyřech ", jako tomu je i ve videu. V neposlední řadě si stehna procvičíte ještě nůžkami, kdy zapojujete mimo jiné i bříško.

 

 

 

 

Autor: Kristýna Juřicová

Diskuse ke článku

.

Aplikace a kalkulačky

BMI
kalkulačka
Výpočet
energetického
příjmu

Jídelníčky na míru

Vyberte si jídelníček na míru
a hubněte konečně efektivněji