Má světle růžové nebo modrofialové odstíny a krystaly větší než kandovaný cukr. Himálajská krystalová sůl má sice chuť obyčejné kuchyňské, ale vypadá jinak a je dražší (za 200 g v bioprodejně zaplatíte asi 100 Kč). Tahle investice se ale vyplatí. Je totiž plná látek, které náš organismus potřebuje, dokáže je dobře zpracovat a využít a díky složení má skvělé léčivé účinky.
KRYSTALY PLNÉ ENERGIE
Krystalová sůl obsahuje kromě sodíku a chloridu i vápník, železo, fosfor a magnezium. Pokud ji chcete použít k dochucování jídel, nepřehánějte to. Příliš soli organismus zatěžuje. Přečtěte si, na co všechno můžete sůl používat.
* PŘI KOŽNÍCH PROBLÉMECH
Koupel z himálajské soli na pročištění pokožky při suché, nebo naopak mastné kůži na regeneraci a osvěžení připravíte takto: na jednu běžnou koupel potřebujete minimálně 1 kg soli.
* PROTI RÝMĚ
Výplach nosu v rámci denního čištění, při alergiích a zánětu nosních dutin dělejte takto: dejte rozpustit 3 g soli, případně 9 ml roztoku do 300 ml vlažné vody a dobře promíchejte. Tímto roztokem naplňte sprej a několikrát denně si nos propláchněte.
* PŘI ZÁNĚTECH V ÚSTECH A KRKU
Výplach úst solným roztokem pomáhá při zánětu sliznice, proti zápachu z úst a zubnímu kameni. Jednou až třikrát denně po dobu jedné minuty kloktejte roztok a pak ho vyplivněte. Kloktání při zánětu krku: do 6 ml roztoku přidejte 200 ml teplé vody a kloktejte třikrát denně 30 vteřin.
* PÉČE O NOHY A PROBLÉMY SE SPÁNKEM
Pokud máte zrohovatělou kůži, trpíte syndromem studených nohou nebo vás trápí plíseň, připravte si koupel na nohy. Na každých 10 l vody potřebujete 100 až 200 g soli. Nejprve ji rozpusťte v litru vroucí vody, pak doplňte zbylou vodou. Nohy do koupele ponořte na 10 až 20 minut, neutírejte je, ale nechte volně uschnout. Tato lázeň vám pomůže i v případě, že máte problémy se spánkem a nedaří se vám usnout.