Věda se stále vyvíjí, a pravděpodobnost vítězství nad rakovinou se tak zvyšuje. Mezi tradiční způsoby léčby patří chemoterapie, ale i různé bylinky. Novinkou v léčbě je ovšem jmelí – parazitní rostlina, která roste na stromech.
Kouzelná rostlinka
Věřte - nevěřte, dvěma ženám se podařilo rakovinu díky němu už přemoci. A tak se vědci začali o tuto odpradávna uznávanou rostlinu daleko více zajímat.
Jmelí útočí proti nemoci třemi různými způsoby:
- Jeho výtažek obsahuje látky zvané cytotoxiny, které ničí nádorové buňky, ale ty zdravé nechá bez sebemenšího poškození (na rozdíl od chemoterapie).
- Dále podporuje imunitní systém buněk, které jsou zodpovědné za odstraňování těch abnormálních, v tomto případě rakovinových.
- V neposlední řadě vyvolává takzvanou apoptózu – programovaný proces buněčné smrti.
Co je apoptóza?
Tělo konstantně ničí „špatné“ buňky, ale když je neničí dostatečně, rakovina může propuknout. Apoptóza ajistí, aby byl tento proces v rovnováze. Navíc před a po operaci znemožňuje rozrůstání nádoru a zmírňuje bolesti.
Nejlepší alternativa
...
Autor: profimedia.cz
Jmelí se každopádně nepoužívá jako primární lék. Je to doplněk chemoterapie a jiných tradičních medikamentů. Všechny výše zmiňované účinky dělají ze jmelí tedy jeden z nejprospěšnějších alternativních léků rakoviny.
Jeho extrakt je aplikován pomocí injekce pod kůži, tudíž je k dostání pouze u lékaře. Dávkování záleží na řadě faktorů, jako je věk, váha nebo typ rakoviny. Na rozdíl od chemoterapie ale nemá skoro žádné vedlejší účinky.