Jak uspořádat ledničku při hubnutí? Jogurty na třetí poličku! | Pro ženy | Blesk.cz

Jak uspořádat ledničku při hubnutí? Jogurty na třetí poličku!

 • Dobře uspořádaná lednice dělá zázraky
  23. ledna 2014 | 10:00

  Možná byste tomu nevěřila, ale je to tak. Vaše lenička a to jakým způsobem máte v téhle kouzelné skříni jídlo uspořádané, vám může pomoct s hubnutím.

 • Do vrchní poličky dejte zdravé nápoje


  Dobře uspořádaná lednice dělá zázraky
  Je statisticky dokázáno, že si po otevření lednice vezmete většinou to, na co vám padnul první zrak. Pokud tedy vrchní poličku zaplníte zdravými nedoslazovanými džusy, vodou a nízkotučným mlékem, bude první krok vytůnění lednice za vámi.

 • Co ještě vrchní polička unese


  Dobře uspořádaná lednice dělá zázraky
  Budete asi koukat jako z jara, ale dejte si do vrchní poličky také odměrky. V dietním plánu se počítá s určitým množstvím na porci a dříve, než začnete ukusovat a uždibovat, tak si to raději odměřte. Vůbec nejlepší je, naporcovat si jídlo do dávek předem, ukázalo se totiž v průzkumu, že to snižuje konzumaci jídla o celých sedmdesát jedna procent.

 • Druhá polička patří ovoci a zelenině


  Když svou lednici postavíte na správné místo, můžete ušetřit.
  Do téhle poličky, kterou máte nejvíc po ruce a nejzázeji se k ní dostanete, si pěkně vyskládejte lákavé ovoce a zeleninu. Pokaždé, když potom otevřete ledničku, bude se na vás z poličky usmívat a zdravé mlsání je mnohem lepší než hřešit jinak. Může vám to pomoct shodit až deset kilo během jednoho roku.

 • Třetí polička patří zdravým proteinům


  krůtí maso
  Naskládejte si do ní jen to nejdietnější masíčko, tedy kuřecí, králičí, ryby nebo nízkotučné jogurty a kefiry. Samozřejmě, že pokud nemůžete vydržet bez sýru, zkuste najít také nějakou lehčí variantu. Proteiny jsou v dietě důležité, protože snižují pocit hladu a nehoní vás tolik mlsná.

 • Šuplíčky na dobroty


  Dobře uspořádaná lednice dělá zázraky
  Takové ty problémové potraviny, které se v domácnostech běžně vyskytují, jelikož ne všichni ve vaší rodině drží dietu nebo nesnaží o zcela striktně zdravý životní styl jako vy, schovejte do šuplíčků. Jsou nejníže a není do nich na první pohled vidět, pokud se je nesnažíte otevřít a to jde kolikrát dost ztuha. Odborníci tvrdí, že schovat před zrakem tyhle sváděče a pokušitele je velmi efektivní a dokáže to snížit příjem na polovinu!

 • Přihrádky naplňte ochucovadly


  Tučné potraviny by neměly ve vaší lednici nic pohledávat. Zatočte i s levnými margaríny a na vaření si nechte kvalitní sádlo, čerstvé máslo a oleje.
  Pozor v tomto ohledu. Říká se, že pokud má jídlo silnější chuť je mnohem uspokojující pro strávníka a to především pokud je to jídlo zdravé. Ovšem ochucovadla mohou obsahovat vysoké hodnoty cukrů nebo tuků, tedy kalorií, o které nestojíme. Proto si je můžete doma vyrobit sami nebo si pečlivě prozkoumávat etikety na lahvičkách v obchodech. Až o pět kilo za rok se dá shodit jen používáním správných dochucovadel bez extra kalorií.

 • Mraznička plná zdravých balíčků


  Dobře uspořádaná lednice dělá zázraky
  Naporcujte si vždy před zmražením přesně jen potřebnou dávku pro počet lidí, pro které vaříte. Pokud jste to jen vy sama, pak jedna porce na balíček a tak dále. Mějte po ruce vždy rybu, maso, zeleninu a také ovoce, které vám v případě, že vás chytne mlsná, mnohem lépe nahradí třeba čokoládovou tyčinku.

 • Venkovní strana lednice je také důležitá


  Potraviny z lednice nemusí být vždy tak čerstvé, jak vypadají.
  Pokud jen tak bezmyšlenkovitě otvíráte lednici, už její dvířka zvenku vám mohou poslat podprahový signál. Proto si na ledničku dejte hesla a cíle, kterých chcete dosáhnout. Stačí pak jen par sekund, aby se vám při otvírání ledničky v hlavě promítla, a vy si pak řeknete, jestli opravdu jdete do lednice proto, že máte hlad, nebo jen proto, že chcete mlsat.

Klíčová slova: dieta, lednice, pořádek, pomocníci, zdraví
Diskuse ke článku
.