Revoluční hubnutí: Vypněte topení a třeste se zimou! | Pro ženy | Blesk.cz

Revoluční hubnutí: Vypněte topení a třeste se zimou!

23. ledna 2014 | 11:34

Teplo domova a kanceláří přispívá podle odborníků k obezitě. Holandští vědci přišli na to, že zimou zhubneme nejlépe. Vypněte tedy topení a buďte štíhlí.

U mladých lidí a lidí středního věku spotřebovává tělo až 30% energie navíc na to, aby se zahřálo, to znamená, že o takové množství stoupne i množství spálených kalorií v těle.

Optimální teplota je 17 °C

V zimním období se každý snaží doma nebo v kanceláři zatopit co nejvíce, aby si vytvořil příjemné prostředí pro práci. Tím si ale podle odborníků zaděláváme na kila navíc. V teplíčku se totiž naše tělo zpomalí, přestane vydávat energii a tukové zásoby se ukládají jedna báseň. Naopak pobývat nějaký čas v prostředí, kde je nám tak trochu zima, se jeví jako skvělý způsob ke shození pár kil.

zima
Holandské dlouhodobé studie prokázaly, že optimální teplota pro hubnutí je 17 °C. V těch byste měli denně strávit asi 2 hodiny, aby vaše tělo začalo rychleji spalovat a zbavovat se tak bílých tukových zásob. Naopak se v těle začne tvořit hnědá tuková vrstva, která naopak napomáhá lepšímu spalování.

Hubnutím ušetříte

Nejenže v lehkém chladu začne tělo lépe pracovat, ale navíc jsou nižší teploty vhodnější pro celkové zdraví organismu nebo kvalitnější noční spánek, ale díky tomu můžete také ušetřit za topení.