Středa 23. září 2020
Svátek slaví Berta, zítra Jaromír
Oblačno, déšť 22°C

Lékařský objev: Lecitin snižuje riziko onemocnění cukrovkou i vysokým tlakem

4. srpna 2009 | 08:53

Lecitin je cholinový lipid, který dokáže smíchat tuk s vodou a v buňkách organismů má významnou pozici jako stavební prvek i metabolit.

V potravinářském průmyslu se přidává do celé řady výrobků jako významný emulgátor a podle nejnovější studie to není na škodu. Lecitin totiž ovlivňuje hladinu lipidů v krvi a může být prevencí diabetu, hypertenze i chorob kardiovaskulárních.

„V současnosti lékaři používají léky zvané fibráty, aby léčili problémy s cholesterolem a triglyceridy. Ale tato látka se vyskytuje v těle přirozeně a používá se také jako aditivum v potravinách, takže umožňuje zlepšit léčbu lipidové nerovnováhy a minimalizovat negativní vedlejší účinky léků,“ tvrdí doktor Irfan J. Lodhi z Washington University.

Ve vysoké koncentraci se lecitin vyskytuje ve vaječném žloutku, dále v sójových bobech, rybách, semenech, luštěninách, kvasnicích a arašídech. V potravinářském průmyslu se nejčastěji používá lecitin sójový.

Podle některých odborníků se dá vzniku oparů předcházet i tím,že se do jídelníčku zařadí sója, mléčné výrobky, ryby, kvasnice...
Podle některých odborníků se dá vzniku oparů předcházet i tím,že se do jídelníčku zařadí sója, mléčné výrobky, ryby, kvasnice...
Autor: ABL

Autor: Famous