Pátek 25. září 2020
Svátek slaví Zlata, zítra Andrea
Zataženo, déšť 16°C

Tajemství stylu královny Alžběty: Odkud jsou její deštníky a proč nosí jasné barvy?

25. září 2018 | 06:00

Anglická královna má velmi zvláštní styl. Nikdy na ní neuvidíte kalhoty, nosí rukavičky, klobouk, kabelku ladící k botám a vždy má na sobě velmi výrazné barvy. Proč nenosí černou ani béžovou? 

V soukromí si možná oblékne tmavší barvu, jako třeba tmavě modrý kabátek pro vyjížďky na koni, ale na veřejnosti se vždy objevuje ve velmi výrazných a svěžích barvách.

Nejde jen o to, že by královna barvy tolik milovala – pestrý šatník má svůj delikátní důvod. Je jasné, že královna musí být vidět. Její snacha Sophie, hraběnka z Wessexu, prozradila malé tajemství: "Musí vyniknout, aby lidé mohli říkat: Viděl jsem královnu! Nesmíme totiž zapomínat, že když se někde objeví, jsou kolem davy lidí. Královna je malá a svou výšku kompenzuje výraznými duhovými barvami." Sama královna pak řekla: "Nikdy si nemohu vzít béžovou barvu, protože by nikdo nepoznal, kdo jsem."

Co je také unikátní, to jsou královniny deštníky. Ve městě, jako je Londýn, je deštník nepostradatelným doplňkem pro všechny jeho obyvatele, tedy i pro královnu. Její deštníky navíc vždy perfektně ladí s outfitem. Královna má dokonce svou oblíbenou značku – všechny její deštníky vyrobila jak jinak než anglická firma Fulton, jež se na výrobu deštníků specializuje od roku 1956. Královnin styl může být i pro nás inspirací. Když deštník ladí s outfitem, dodá mu punc jedinečnosti.

Její styl se opravdu vůbec nezměnil. Tyto fotky jsou z roku 1995 a 2018. Deštník barevně ladí k výraznému outfitu, nesmí chybět rukavičky ani černá lakovaná kabelka.
Její styl se opravdu vůbec nezměnil. Tyto fotky jsou z roku 1995 a 2018. Deštník barevně ladí k výraznému outfitu, nesmí chybět rukavičky ani černá lakovaná kabelka.

Co se barev týká, inspiruje se od královny i její prasnacha Kate, která si jasné barvy obléká poměrně často. Naopak Meghan zatím raději volí outfity v tlumenějších barvách. Nejraději má pastelové tóny, občas oblékne tmavě modrou. Jak to bude v budoucnu, můžeme jen hádat. Začne nosit také jasné barvy, nebo se bude držet svého stylu?

Kate Middleton v roce 2016 na návštěvě v Kanadě a Meghan Markle v Londýně.
Kate Middleton v roce 2016 na návštěvě v Kanadě a Meghan Markle v Londýně.

Královnin unikátní šatník si prohlédněte v naší fotogalerii:

Autor: Markéta Luštincová