Pátek 25. září 2020
Svátek slaví Zlata, zítra Andrea
Zataženo, déšť 16°C

Meghan Markle slaví 39. narozeniny! Tohle jste o ní možná netušili

 • description
  description
  description
  description
  4. srpna 2020 | 06:00

  Přestože už Harry ani Meghan nejsou členové královské rodiny, stále je kolem nich rušno. Momentálně se soudí s britským bulvárním tiskem The Mail on Sunday, navíc před pár dny vyšla kontroverzní kniha Freedom (Hledání svobody), která poodhaluje okolnosti ohledně jejich odchodu z královské rodiny, ale řeší také vztahy Harryho a Meghan s ostatními královskými příbuznými. Není se proto čemu divit, že si pár tak chce od všeho na chvilku odpočinout a Meghaniny narozeniny podle blízkého zdroje oslaví výletem.

  Součástí královské rodiny nebyla Meghan příliš dlouho, ale i za tu krátkou dobu dokázala kolem sebe udělat pořádný rozruch. Někdo ji nemohl vystát, protože byla prý panovačná a podle některých Harryho odtrhla od jeho rodiny, jiní ji zase milovali. Ať je pravda jakákoliv, Meghan je opravdu zajímavá osobnost a některá fakta jste o ní možná doposud nevěděli. Která to jsou?

 • Nosí o číslo větší boty

  meghan markle

  Uzavřením sňatku s princem Harrym se pro Meghan změnilo mnoho věcí. Když ještě byla členkou královské rodiny, musela dodržovat určitá pravidla, a to také v oblékání. Nikdy například nesměla nosit boty s otevřenou špičkou. Možná jste si na fotografiích všimli, že boty, které má Meghan na nohou, jí jsou vždy o něco větší. Důvod je prostý. Chce se zkrátka vyhnout nepříjemným a bolestivým puchýřům. 

 • Jejím oblíbeným jídlem jsou špagety

  meghan markle

  Stejně jako každá žena si Meghan pečlivě hlídá svou figuru. Netají se ale tím, že má ráda dobré jídlo. Přes týden se snaží stravovat odlehčeně, sází na veganskou stravu a díky tomu si může o víkendu dopřát něco kaloričtějšího. Ze všeho nejradši má italskou kuchyni, a to hlavně špagety.

 • Pekla sušenky pro prince George a princeznu Charlotte

  Meghan Markle

  Vedle toho, že Meghan miluje dobré jídlo, miluje také vaření. Sama uvedla, že místo toho, aby se každý den stravovala v restauracích, raději si jídlo připraví sama. Koneckonců Harry ji požádal o ruku zrovna tehdy, když pekla kuře. Ať už byly vztahy v královské rodině jakékoliv, pro malého prince George a princeznu Charlotte vždy ráda pekla sušenky.

 • Jejím koníčkem je kaligrafie

  Meghan se na Wimbledonu postarala o velký poprask

  Meghan je talentovaná žena a mezi její vášně patří například kaligrafie. To, co začalo jako pouhý koníček, se časem proměnilo ve zdroj peněz. Její písmo se promítlo například na svatební pozvánce zpěváka Robina Thicke. 

 • Nosí své vlastní šperky

  Meghan Markle

  Své vlastní šperky nosila během natáčení, ale také jako členka královské rodiny. Pro jeden rozhovor uvedla, že veškeré šperky, které má na sobě, si koupila sama nebo jsou rodinným dědictvím. Mezi její nejoblíbenější patří náramek po babičce.

 • Studovala dva obory najednou

  Meghan Markle

  Meghan si byla vždy jistá tím, že se chce stát herečkou. Nechtěla ale zapadat do klišé, jak si dívka z Los Angeles plní svůj sen a stane se herečkou. Vedle herectví ji vždy zajímala politika, a proto si na Severozápadní univerzitě v Illinois ke studiu divadelní vědy vybrala ještě mezinárodní vztahy.

 • Bojovala proti sexismu

  Meghan Markle Princ Harry

  Když bylo Meghan pouhých jedenáct let, bojovala proti sexismu. V reklamě na mycí prostředek na nádobí zazněla věta, že "ženy po celé Americe bojují s mastným nádobím". To se mladé Meghan nelíbilo, a tak napsala nesouhlasný dopis výrobci a další dopis také tehdejší americké první dámě Hillary Clinton, ta Meghan podpořila. Výrobce musel změnit slovo "ženy" na "lidé". 

   

 • Stala se hostující editorkou britského Vogue

  Loňské zářijové vydání britského Vogue bylo speciální, protože se Meghan stala hostující editorkou. V čísle jste například našli rozhovor s bývalou první dámou Spojených států Michelle Obama, který dělala samotná Meghan. Vévodkyně však odmítla být na titulce a místo toho vyzdvihla patnáct významných žen různé barvy pleti a postavení. Na obálce jste tak našli například herečku Jane Fonda, která je bojovnicí za duševní zdraví, transsexuální modelku Adwoa Aboah nebo novozélandskou premiérku Jacindu Ardern. Na šestnáctém okénku bylo vyobrazeno zrcadlo, kterým chtěla Meghan poukázat na skutečnost, že každá z nás je součástí různých změn ve společnosti.

  Zobrazit příspěvek na Instagramu

  We are proud to announce that Her Royal Highness, The Duchess of Sussex is the Guest Editor for the September issue of @BritishVogue. For the past seven months, The Duchess has curated the content with British Vogue's Editor-in-Chief Edward Enninful to create an issue that highlights the power of the collective. They have named the issue: “Forces for Change” For the cover, The Duchess chose a diverse selection of women from all walks of life, each driving impact and raising the bar for equality, kindness, justice and open mindedness. The sixteenth space on the cover, a mirror, was included so that when you hold the issue in your hands, you see yourself as part of this collective. The women on the cover include: @AdwoaAboah @AdutAkech @SomaliBoxer @JacindaArdern @TheSineadBurke @Gemma_Chan @LaverneCox @JaneFonda @SalmaHayek @FrankieGoesToHayward @JameelaJamilOfficial @Chimamanda_Adichie @YaraShahidi @GretaThunberg @CTurlington We are excited to announce that within the issue you’ll find: an exclusive interview between The Duchess and former First Lady of the United States Michelle Obama, a candid conversation between The Duke of Sussex and Dr Jane Goodall, inspirational articles written by Brené Brown, Jameela Jamil and many others. Equally, you’ll find grassroots organisations and incredible trailblazers working tirelessly behind the scenes to change the world for the better. • “Guest Editing the September issue of British Vogue has been rewarding, educational and inspiring. To deep dive into this process, working quietly behind the scenes for so many months, I am happy to now be able to share what we have created. A huge thanks to all of the friends who supported me in this endeavour, lending their time and energy to help within these pages and on the cover. Thank you for saying “Yes!” - and to Edward, thank you for this wonderful opportunity.” - The Duchess of Sussex #ForcesForChange

  Příspěvek sdílený The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal),Čec 28, 2019 v 2:26 PDT

   

Autor: Aneta Valešová
Diskuse ke článku
.