Od smrti Diany uplynulo 20 let: Tohle jste o ní doteď nevěděli!

1080p 720p 360p
50 věcí v životě princezny Diany, které nás fascinují dodnes
VIDEO: Profimedia
28. srpna 2017 | 06:00

Ještě předtím, než se stala součástí královské společnosti, vedla princezna Diana pozoruhodný život. Její charitativní práce a odvaha postavit se královské rodině z ní udělaly ikonu. Stále ale existuje spoustu věcí, které možná o matce prince Harryho a prince Williama nevíte. Zavzpomínejte na život této neobyčejné ženy!

 

Vlastním jménem Diana Spencer byla miláčkem lidu a zůstala jím i potom, co její manželství s princem Charlesem nevydrželo. V den Dianina úmrtí, tedy 31. srpna roku 1997, bylo budoucímu následníkovi trůnu princi Williamovi jen 15 let. Jeho mladšímu bratrovi Harrymu 12 let. 

V den, kdy se stala osudná nehoda, odjížděla Diana se svým přítelem Dodim Al-Fayedem z hotelu Ritz v Paříži. Jejich řidič se snažil uniknout fotografům, kteří je od hotelu pronásledovali v touze po senzaci. Honička však skončila tragickou autonehodou. "Královna lidských srdcí" podlehla zraněním ve věku 36 let. 

Přestože vina padla na řidiče, který překročil v tunelu rychlost, čas od času se objeví nové konspirační teorie o tom, že Lady Diana záměrně zmizela a vůbec nezemřela nebo že za její smrt může vláda. Nad těmito teoriemi můžeme ale maximálně tak kroutit hlavou, protože na tom, že Diana už není mezi námi, to nic nezmění. 

Letos to bude dvacet let od úmrtí princezny Diany. Britská televizní stanice ITV představila nový dokument o životě Lady Di, který vznikl právě u příležitosti tohoto výročí. Její synové, princ William a princ Harry v něm prozrazují, jaká byla matka a odkrývají skutečnosti, které doposud nebyly známy.

Autor: red
1080p 720p 360p
DesktopMobile