Neděle 10. prosince 2023
Svátek slaví Julie, zítra Dana
Zataženo, déšť se sněhem 0°C

Michaela Kuklová: Žárlila jsem tak, až se mi chtělo omdlít!

19. srpna 2019 | 06:00

Upřímně řečeno, ani se nedivím, že Míša Kuklová (51) patří k našim nejobsazovanějším herečkám. Je totiž pořád mimořádně krásná a půvabná, a přitom si vůbec na nic nehraje. Dokonce upřímně přiznává, že i když svou práci miluje, na svých filmových a televizních rolích vlastně ani moc nelpí.

V představení Příště ho zabiju sám! hrajete podváděnou manželku.
Myslím, že mi typově víc sedí dramatické role, ale jsem ráda, že hraju v komediích. Ráda se směju.

Téma nevěry je většinou velmi citlivé. Jak ho vnímáte vy sama?
V komediích bývá vždycky pojaté hezky s nadsázkou.

A co když se nevěra řeší v životě?
Bývala jsem tak žárlivá, až se mi někdy chtělo omdlít. Pořád mě to dráždilo a trvalo dlouho, než jsem uvěřila, že se opravdu nic neděje. Ale došlo mi, že to takhle opravdu dál nejde.

Na co jste přišla?
Pochopila jsem, že když se člověk chová k partnerovi hezky a zachovává si svou osobnost, získává na ceně. Nikdo nechceme přijít o člověka, se kterým je nám příjemně, naopak utíkáme od těch, co nám stále něco vyčítají.

Stejně k tomu čas od času dochází…
To je pravda. Ale když se to už nedejbože stane, je to to nejlepší, co se mohlo přihodit. Přece nebudu dál trávit čas s člověkem, který za to nestojí.

Pořád vám to moc sluší. Tipla bych si, že věk asi moc neřešíte, že?
Někdy se stane, že žena nevypadá nejlíp. Pak se to zase otočí a působí nádherně. Ještě jsem nepřišla na to, čím to je. Snad to souvisí s vnitřní spokojeností. Teď mám mladšího partnera, takže jsem se tím samozřejmě zabývala.

Musíte být hodně šťastná.
To jsem byla už předtím. Pocit spokojenosti totiž s partnerstvím úplně nesouvisí. Sice se to rádo spojuje, ale štěstí musí člověk najít v sobě. Nikdo jiný to za nás nezařídí.

Jeden čas jste byla single. Jak jste se v té době cítila?
Hezky. Byla jsem sama sedm let. Měla jsem hodně času pro sebe, mohla jsem přemýšlet. Také vám stoupne sebevědomí, protože vidíte, že cokoli zvládnete sama. Pro mě to bylo moc důležité období.

To vypadá, jako byste mohla takový život jedině doporučit.
Kvůli sebepoznání určitě. I když teď jsem moc ráda zadaná. Můj přítel je fajn. Je hodně bezprostřední a splňuje to, co jsem si při svojí náročnosti představovala. Teprve se poznáváme, ale je nám spolu hezky.

Nebojíte se, že to skončí?
Mám ráda větu: „Když dostanete strach, jste na nejlepší cestě prohrát.“ Takže se odmítám bát. Tenhle vztah je bez jakýchkoli her. Nepřemýšlím nad tím, jestli mi zavolá, nebo nezavolá. Všechno je přirozené a cítím, že nám to vyjde.

Celý rozhovor s Michaelou Kuklovou najdete v magazínu Blesk pro ženy, který seženete na stáncích. Nebo si ho můžete v elektronické či tištěné podobě objednat v našem iKiosku ZDE >>>

Blesk pro ženy
Autor: redakce

Autor: red
Video se připravuje ...